Jedynie prawda jest ciekawa


Atak na pamięć o Smoleńsku

11.12.2016

W Smoleńsku zdarzyła się tragedia narodowa, natomiast co to działo się niedługo po niej i dzieje się do dzisiaj jest niemniej bolesne, i ktoś tego pilnuje, żeby właśnie takie było.

Atak na miesięcznicę smoleńską nie jest wymierzony wyłącznie w Jarosława Kaczyńskiego, to jest próba upokorzenia tych wszystkich, którzy walczą o godną i dumną Polskę. Jak się modlić i być w skupieniu, gdy tuż obok jakaś zdewastowana umysłowo hałastra urządzała wredny happening.

Trudno uwierzyć, żeby ktoś kto chce wzniecić burdę w miejscu, gdzie przychodzą ludzie oddać cześć poległym w służbie Ojczyzny, działał wyłącznie z pobudek ideologicznych. Zresztą jaka to musiała by być ideologia dopuszczająca tego typu barbarzyństwo.

Oczywiście niezrównoważonych obywateli nie brakuje, ale ataki szaleństwa czy napady natchnionego idiotyzmu z powodów światopoglądowych szybko się wypalają, i rzadko przekładają się na konkretnie czyny.

W próbach zakłócenia uroczystości na Krakowskim Przedmieściu widać premedytację i ostentację obliczoną na wywołanie zamieszek. Biorąc udział w sierpniowej miesięcznicy po raz pierwszy zetknąłem się z łobuzerską manifestacyjką i doznałem lekkiego szoku. Skąd biorą się egzemplarze najgorszego sortu, gotowe na taką niegodziwość? Z wrażenia zrobiłem kilka zdjęć. 


fot. R. Makowski

fot. R. Makowski

makowskiSI3

Dobrze, że odgradzała ich policja. Ci co chodzą na miesięcznicę, to ludzie spokojni, ale gdyby doszło do przepychanek sytuacja mogłaby się zrobić dynamiczna.

Wyraźnie widoczna na zdjęciach formuła judzenia nie sprawdziła się, więc postanowiono pójść krok dalej w kierunku Pałacu Namiestnikowskiego.

Widoczny na jednym z ujęć Paweł Kasprzak puszył się w mediach przed osiemdziesiątą rocznicą niezwykle sierioznie. W imieniu „Obywateli RP” , bo tak się ta chuliganeria mianuje, odgrażał się że zajmą miejsce:

„…na którym Kaczyński tę drabinkę sobie ustawia, a jego smoleńscy wyznawcy budują ten koszmarny ołtarzyk”

A nawet oświadczył: „80. miesięcznicy smoleńskiej nie będzie”

Była, choć uczestnicy musieli zetknąć się z hasłami typu: „Żądamy ekshumacji kota”

Najbardziej tragiczne jest to, że te słowa wpisują się w historię posmoleńskiej podłości na Krakowskim Przedmieściu. Zdziczałe hordy atakowały tam niejednokrotnie starsze osoby, a straż miejska poinstruowana przez samą prezydent Warszawy, pośpiesznie zacierała wszelkie ślady sprzątając palące się jeszcze znicze. Może dlatego Hanna Gronkiewicz – Waltz nie zauważyła złodziejskiej reprywatyzacji, bo za bardzo skoncentrowała się na torpedowaniu postawienia jakiegokolwiek pomnika upamiętniającego prezydenta Lecha Kaczyńskiego i pozostałe ofiary katastrofy.

Dużo się słyszy o tym, że obce wywiady mają Polskę na celowniku i starają się destabilizować sytuację. Po to chyba mamy odpowiednie służby, by sprawdziły czy takie organizacje jak „Obywatele RP” a także KOD, to spontaniczne inicjatywy czy może sterowane i opłacane z zagranicy grupy dywersyjne.

W naszej kulturze nie ma miejsca na kpienie z tragedii narodowej i każdy kto sobie na to pozwala powinien wzbudzić zainteresowanie wymiaru sprawiedliwości. Nie może być tak, że rzucenie tortem w sędzinę, która odraczała sprawę Kiszczaka, to przestępstwo, za które się siedzi w wiezieniu, a deptanie naszych świętości, to element demokracji.

Znaczące są słowa Jarosława Kaczyńskiego:

„Możecie sobie państwo krzyczeć, co chcecie, ale to oszustwo. To my prezentujemy prawdę, demokrację i wolność. My jesteśmy partią wolności - Polska jest dzięki nam krajem wolności, jednym z niewielu w Europie”.

Jednak jak widać ta nasza wolność nie wszystkim jest w smak i wszelkie hybrydowe działania w nią godzące powinny być dokładnie prześwietlane.


Autor bloga

Makowski-Ryszard

Ryszard Makowski

Satyryk. Kabaret OT.TO, Kabaret „Pod Egidą”. Niegdyś felietonista „Uważam Rze”, obecnie "wSieci". Autorskie płyty - „Pęc ze śmiechu” i „Na ochotnika do psychiatryka”.

Wiadomości z kraju

więcej

Wiadomości gospodarcze

więcej
CS-159fotoMINI

Czas Stefczyka 159/2018

PDF (5,69 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook