Jedynie prawda jest ciekawa


Stówa

25.06.2012

Zanim rozlegnie się ostatni gwizdek, pragnę publicznie wyrazić swą patriotyczną radość, że Euro '2012 nam się pięknie udało...

Zanim rozlegnie się ostatni gwizdek, pragnę:

1. Publicznie wyrazić swą patriotyczną radość, że Euro '2012 nam się pięknie udało - krajowo, sąsiedzko, europejsko, a nawet światowo, czego dowodzi życzliwa wzmianka (...ja na kolana padłem...) w samym "New York Times"!

2. Zaapelować do polityków, aby ustanowili prawo umożliwiające zwykłym obywatelom odpłatne oglądanie telewizyjnych transmisji z wydarzeń sportowych BEZ udziału komentatora (tylko tzw. głos stadionu). Postulat ten zgłaszam od kilku lat w różnych miejscach papierowych, portalowych i poselskich (by pozostać przy literze "p"), lecz jakoś bez rezultatu. Pana redaktora Dariusza Szpakowskiego* przed rozpoczęciem mistrzostw szczerze chwaliłem, lecz po fazie grupowej zmieniłem zdanie z jednego powodu: on zawsze WIE LEPIEJ, co powinien zrobić trener, gdzie pobiec piłkarz, jak ustawić się bramkarz oraz kiedy gwizdnąć sędzia, i dałbym lekką ręką np. 10 zł od meczu, żeby jednym kliknięciem pilota móc pana Szpakowskiego z transmisji wyłączyć (zresztą większość pozostałych komentatorów też - z ulgą, przyjemnością i pożytkiem dla sycenia się widowiskiem). Przypuszczam, że w nadchodzącej interaktywnej telewizji cyfrowej będzie to technicznie nad wyraz proste.

3. Zacytować arcytrafny pogląd Zbigniewa Bońka: W żadnym sporcie poza piłką nożną nie ma tak dużego prawdopodobieństwa, że słabszy wygra z lepszym (...), piłka jest grą przypadku (...) strasznie dużo zależy od szczęścia. Każdy znajdzie własne przykłady tej świętej prawdy, a ja wymienię wyeliminowanie z rozgrywek Rosji (i Polski) przez Grecję i Czechy...

4. Ogłosić mój prywatny konkurs-zabawę na wytypowanie składu finałowego meczu Euro '2012 i jego końcowego rezultatu bramkowego (ewentualne karne się nie liczą). Oto przykładowe typowanie: Niemcy-Portugalia, 2:1. Dla zwycięzcy funduję nagrodę stu złotych. Jeśli celnych typerów będzie więcej, stówa zostanie wśród nich rozlosowana. Typowania można przysyłać do chwili rozpoczęcia pierwszego meczu półfinałowego pod adresem: remuszko @ gmail. com Przed finałem listę typowań ogłoszę na moim prywatnym blogu, ostateczny zaś wynik konkursu - w kolejnym swoim wpisze na portalu panaStefczykowym.

 

Stanisław Remuszko

 

* Przypomnę jego sympatyczną freudowską wpadkę: Ze stadionu wita państwa Dariusz Ciszewski...   

Autor bloga

remuszko

Stanisław Remuszko

dziennikarz, autor książki "Gazeta Wyborcza. Początki i okolice". „...jako naoczny świadek wydarzeń napisałem wysoce krytyczną, dokumentalno-publicystyczną książkę o Agorze, "Gazecie Wyborczej", Michniku i okolicach, w której wielokrotnie i expressis verbis oskarżyłem to towarzystwo nie o jakieś duperele, lecz o konkretne czyny obrzydliwe moralnie…”

Wiadomości z kraju

więcej

Wiadomości ze świata

więcej

Wiadomości gospodarcze

więcej
CS-159fotoMINI

Czas Stefczyka 159/2018

PDF (5,69 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook