Jedynie prawda jest ciekawa


Skarga do KRRiT

09.03.2012

Nie wiem czy moje działanie przyniesie pożądany przeze mnie skutek (a domagam się kary, o czym niżej), ale mam obowiązek zaprotestować.

Nie wiem czy moje działanie przyniesie pożądany przeze mnie skutek (a domagam się kary, o czym niżej), ale mam obowiązek zaprotestować. Dlatego napisałem skargę do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Jej treść upubliczniam.

29 lutego 2012

Krajowa Rada
Radiofonii i Telewizji
Skwer kard. Wyszyńskiego 9
01-015 WARSZAWA

S k a r g a*

Szanowni Państwo,
W poniedziałek 27 lutego 2012 o godzinie dwudziestej z minutami Telewizja Polska nadała w programie pierwszym spektakl Teatru Telewizji, który – jak informuje „Gazeta Wyborcza” - obejrzało ponad milion widzów.

Z przykrością stwierdzam, że w tym spektaklu kilka (kilkanaście?) razy padały z ekranu wyjątkowo plugawe przekleństwa (uczciwszy uszy: chuje, kurwy, pierdolenia), co:
1. drastycznie pogwałciło przepisy ustawy o RTV
2. naruszyło moje konstytucyjne prawo do prywatności (domowy mir)
3. zgorszyło (zdemoralizowało) małe dzieci, albowiem spektakl był oznakowany jako przeznaczony dla widzów od 12 lat.
Uważam, że gdyby nawet to przedstawienie nagrodzono wcześniej jakimiś światowymi postępowymi oskarami – w Polsce nie powinno ono być wyemitowane w porze prawem chronionej, a więc przed godziną 23:00.
Jako obywatel-telewidz regularnie płacący abonament RTV, żądam ukarania winnych tego skandalu oraz domagam się podjęcia przez KRRiT konkretnych działań, które zapobiegną powtarzaniu się takich nieobyczajnych chamskich ekscesów.

Z należnym respektem
Stanisław Remuszko
http://www.remuszko.pl/chamstwo/

*Wysłana listem poleconym nr 7734963067563  w Urzędzie Pocztowym Warszawa 59

Autor bloga

remuszko

Stanisław Remuszko

dziennikarz, autor książki "Gazeta Wyborcza. Początki i okolice". „...jako naoczny świadek wydarzeń napisałem wysoce krytyczną, dokumentalno-publicystyczną książkę o Agorze, "Gazecie Wyborczej", Michniku i okolicach, w której wielokrotnie i expressis verbis oskarżyłem to towarzystwo nie o jakieś duperele, lecz o konkretne czyny obrzydliwe moralnie…”

Wiadomości z kraju

więcej

Wiadomości ze świata

więcej

Wiadomości gospodarcze

więcej
CS-159fotoMINI

Czas Stefczyka 159/2018

PDF (5,69 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook