Jedynie prawda jest ciekawa


Prima aprilis?

01.04.2017

Trzeba tylko poczekać.

Unia Europejska sama rozpadnie się najdalej za trzy lata. Stanie się tak wskutek „dwóch prędkości” oraz wskutek wielodziesięciomilionowych migracji etnicznych z Afryki i Azji.

W pierwszy wtorek po pierwszym poniedziałku listopada tego samego 2020 roku urzędujący republikański prezydent Donald Trump nie zostanie wybrany na drugą kadencję, ponieważ przegra o niespełna tysiąc głosów (!) z czarnym kandydatem Demokratów, sławnym aktorem Dannym Gloverem (Zabójcza broń, partner Mela Gibsona). Stanie się tak dzięki przeforsowanym przez Trumpa zmianom w amerykańskiej konstytucji, które sprawią, że głowę państwa pierwszy raz wybiorą zwykli obywatele w wyborach powszechnych, a nie – jak przez ponad poprzednie dwieście lat – lokalni elektorzy.

W międzyczasie, wiosną 2018 roku światem wstrząśnie dwakroć silniejszy kryzys finansowy niż ten z roku 2008, rozpoczęty słynnym upadkiem LehmanBrothers. Choć dziś wydaje się to niemożliwe, zbankrutuje sam George Soros.

Wcześniej – już w maju 2017 – pani LePen zostanie prezydentem Francji.

Później – w czerwcu 2018 – Władimir Władimirowicz Putin (po polsku: Dróżnik) czwarty raz zostanie zaprzysiężony na prezydenta Rosji.

W styczniu 2019 nad Wisłą zostanie ukończone zbieranie podpisów pod projektem referendum nad przywróceniem kary śmierci. Podpiszą się dwa miliony obywateli.

Potem – w lecie 2019? – Chińczycy posadzą swojego żółtego człowieka na Księżycu.

Jesienią 2019 Adam Michnik otrzyma pokojowego Nobla.

W tym samym roku ojciec dyrektor Tadeusz Rydzyk otrzyma od papieża Franciszka paliusz biskupa pomocniczego diecezji toruńskiej.

W Polsce w 2020 roku odbędą się wybory prezydenckie. Do walk ulicznych nie dojdzie, lecz pojedynek miedzy Andrzejem Dudą a Donaldem Tuskiem będzie więcej niż zacięty. Dzięki pewnym znajomościom, znam jego wynik, lecz nie mogę go ujawnić (obiecałem, a u mnie słowo droższe piniendzy).

Prima aprilis? Za komuny w komuszej prasie była taka rubryka: „Wytnij – zachowaj”...

Autor bloga

remuszko

Stanisław Remuszko

dziennikarz, autor książki "Gazeta Wyborcza. Początki i okolice". „...jako naoczny świadek wydarzeń napisałem wysoce krytyczną, dokumentalno-publicystyczną książkę o Agorze, "Gazecie Wyborczej", Michniku i okolicach, w której wielokrotnie i expressis verbis oskarżyłem to towarzystwo nie o jakieś duperele, lecz o konkretne czyny obrzydliwe moralnie…”

Wiadomości z kraju

więcej

Wiadomości ze świata

więcej

Wiadomości gospodarcze

więcej
CS-159fotoMINI

Czas Stefczyka 159/2018

PDF (5,69 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook