Jedynie prawda jest ciekawa


Polska Telewizja Brukowa

19.02.2013

Uważam, że jako obywatel regularnie opłacający abonament, mam święte prawo wymagać od telewizji publicznej mojego państwa, aby - w porównaniu z brukowcami typu „Fakt” czy „Superexpress” albo telewizją TVN - zdecydowanie powściągała się w opisach krwawych zbrodni, okrutnych mordów i zwyrodniałych okropieństw, nawet jeśli zwiększają one tzw. oglądalność.

W głównym wydaniu poniedziałkowych „Wiadomości” TVP prowadzący redaktor Piotr Kraśko czołówkowo zapowiedział relację z procesu Katarzyny W. z Sosnowca, i rzuciłem się do pilota, aby przynajmniej wyłączyć dźwięk (bo wzrok mogę odwrócić) - ale nie zdążyłem i usłyszałem, że ...prokuratura zarzuca matce, iż najpierw uderzała półroczną córeczką o podłogę, a potem zaczęła ją dusić...

Nie znam technicznych szczegółów pracy w „Wiadomościach”, ale na miejscu Piotra Kraśki poinformowałbym telewidzów o procesie - primo - w odległej kolejności, secundo - jednym oględnym zdaniem. Gdybym natomiast to nie ja decydował, co ma być przeczytane z telepromptera i pokazane w relacji - naprzód, jako lojalny pracownik Telewizji Polskiej, próbowałbym od takiego pomysłu odwieść decydenta, a jeśliby się nie udało - bez względu na konsekwencje przerwałbym program, przeprosił telewidzów i demonstracyjnie opuścił studio ze słowami: „Ja, Piotr Kraśko, nie będę z tej strasznej tragedii robił medialnego żeru”.

Uważam, że jako obywatel regularnie opłacający abonament mam święte prawo wymagać od telewizji publicznej mojego państwa, aby - w porównaniu z brukowcami typu „Fakt” czy „Superexpress” albo telewizją TVN - zdecydowanie powściągała się w opisach krwawych zbrodni, okrutnych mordów i zwyrodniałych okropieństw, nawet jeśli zwiększają one tzw. oglądalność. Dotyczy to zwłaszcza telewizyjnych „Wiadomości” o 19:30 z ich wielomilionową widownią. Po konsultacji z prawnikami, złożę jutro w tej sprawie skargę do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji i do sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu. Nieanonimowych Rodaków myślących podobnie - uprzejmie proszę o kontakt: remuszko@gmail.com.

Stanisław Remuszko

Autor bloga

remuszko

Stanisław Remuszko

dziennikarz, autor książki "Gazeta Wyborcza. Początki i okolice". „...jako naoczny świadek wydarzeń napisałem wysoce krytyczną, dokumentalno-publicystyczną książkę o Agorze, "Gazecie Wyborczej", Michniku i okolicach, w której wielokrotnie i expressis verbis oskarżyłem to towarzystwo nie o jakieś duperele, lecz o konkretne czyny obrzydliwe moralnie…”

Wiadomości z kraju

więcej

Wiadomości ze świata

więcej

Wiadomości gospodarcze

więcej
CS-159fotoMINI

Czas Stefczyka 159/2018

PDF (5,69 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook