Jedynie prawda jest ciekawa


Gryps wyprzedzający

06.09.2014

Pójdę siedzieć? W poniedziałek się okaże. Ale gryps warto napisać już dziś.

W pierwszych zatem słowach mego listu zza krat uprzejmie zachęcam zainteresowanych P.T. Czytelników, aby łaskawie przeczytali krótką depeszę PAP i mój niej komentarz [...Żaden normalny człowiek nie jest w stanie przeczytać (a cóż dopiero ogarnąć swym umysłem, choćby był Prokuratorem Najgeneralniejszym, a nawet Najpierwszym Prezesem Sądu Najwyższego) piętnastu tysięcy tomów akt (czyli około półtora miliona stronic znormalizowanego maszynopisu) w czasie krótszym niż własne najdłuższe życie....]. Tych, którzy chcą wiedzieć (znacznie) więcej, odsyłam do obszernego tekstu w „Rzeczpospolitej”. A jeśli kogoś zadowala tylko zwięzła synteza, to polecam swój styczniowy felieton w „stefczyku”.

We wszystkich tych swoich pisaninach wysuwałem i powtarzałem jeden jedyny konkretnie uzasadniony zarzut: w 2013 i 2014 roku moje państwo łamie prawo, czyli świadomie traktuje konstytucyjnie niewinnych ludzi ze szczególnym udręczeniem. Zdrów na ciele i umyśle (przynajmniej tak mi się wydawało), swoje oskarżycielskie teksty podpisywałem własnym imieniem i nazwiskiem, wskazując, w ramach wolności słowa, że odpowiedzialna za tolerowanie tych haniebnych praktyk jest pani rzecznik praw obywatelskich Irena Lipowicz, pan prokurator generalny Andrzej Seremet, a także organizacje statutowo broniące praw człowieka i obywatela: Komitet Helsiński oraz fundacja „Panoptykon”.

Ale w końcu przyszła kryska na matyska. Po dwuletnim milczeniu państwo wreszcie zareagowało! Przed kilkoma dniami do mojego domu na Ursynowie zapukał specjalny kurier ze specjalną przesyłką, wylegitymował mnie uważnie i kazał pokwitować. W przesyłce było wezwanie. Gdzie? Na Rakowiecką...

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego (posępny kolorowy nagłówek), Delegatura Stołeczna, Wydział VI Postępowań Karnych. Ob. Stanisław Remuszko (adres). Wzywa się obywatela do stawienia się w dniu 8 września 2014 o godzinie 10:30 w siedzibie ABW, Rakowiecka 2A, w charakterze świadka do sprawy VI Ds. 64/12, RSD 10/2012/GD. Proszę dostarczyć podpisane kserokopie dokumentacji związanej z Amber Gold. Stawiennictwo obowiązkowe. Inspektor plutonowy Michał Zawada. Odręczny podpis niebieskim atramentem. Ostrzeżenie o możliwości zatrzymania i przymusowego doprowadzenia. Żeby to była ubecja, esbecja albo chociaż UOP. Ale nie, to praworządny organ administracji rządowej mojego demokratycznego państwa. ABW. Pułkownik Dariusz Łuczak Tylko adres i gmach ten sam. Ra-ko-wiec-ka...Ludzi rozumnych i dobrych proszę o westchnienie do św. Tadeusza Judy (wpisz w google).

 „depesza PAP” – http://www.stefczyk.info/wiadomosci/polska/sledztwo-ws-amber-gold-zmierza-do-konca,11419594795

   

 „obszerny tekst” – http://www.rp.pl/artykul/1132841-Dwa-lata-od-likwidacji-Amber-Gold--Spolka-naciagnela-18-tys--osob.html

 

styczniowy felieton” – http://www.stefczyk.info/blogi/na-moj-rozum/roznice-miedzynarodowe,9560729740

 

 

 


Autor bloga

remuszko

Stanisław Remuszko

dziennikarz, autor książki "Gazeta Wyborcza. Początki i okolice". „...jako naoczny świadek wydarzeń napisałem wysoce krytyczną, dokumentalno-publicystyczną książkę o Agorze, "Gazecie Wyborczej", Michniku i okolicach, w której wielokrotnie i expressis verbis oskarżyłem to towarzystwo nie o jakieś duperele, lecz o konkretne czyny obrzydliwe moralnie…”

Wiadomości z kraju

więcej

Wiadomości ze świata

więcej

Wiadomości gospodarcze

więcej
CS-159fotoMINI

Czas Stefczyka 159/2018

PDF (5,69 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook