Jedynie prawda jest ciekawa


Dwie zagadki

30.12.2013

Nagrodą za odgadnięcie jest wielka (200 g) tabliczka wedlowskiej czekolady z całymi orzechami!!!

Święta, Święta i po Świętach – ale zaraz, ale chwileczkę!

Jest przecież jeszcze „półpracujący” Sylwester oraz całkiem bezrobotny odpoczynkowy Nowy Rok, który pozwala dojść do siebie po szaleństwach ostatnich godzin Anno Domini 2013. A już w najbliższy poniedziałek – Trzej Królowie. Specjalnie z tej okazji odpuszczam sobie dziś politykę, odpuszczam gospodarkę, kulturę, naukę, media oraz inne najczęstsze blogowe tematy, i mam dla P.T. Czytelników parę prawdziwych zagadek – sylwestrową i noworoczną – z pysznymi nagrodami!

Obie zagadki, to klasyczne krzyżówkowe hasła. Nagroda za odgadnięcie każdego z nich – ale tylko dla pierwszej osoby, bo inaczej bym zbankrutował! – to wielka (200 g) tabliczka wedlowskiej czekolady z całymi orzechami. Myśleć (rozważać, kombinować)  można przy goleniu i podczas makijażu, w kąpieli i za kółkiem, w pracy i przy porządkach, po jedzeniu i przed snem; mnie, notabene, dobre pomysły przychodzą do głowy zwykle przy zmywaniu statków*...

To co – do roboty?

Oto hasło pierwsze: w parku, w głowie, w samochodzie; słowo na 13 liter. No, mogę jeszcze podpowiedzieć, że nie kończy się na „ć”.

Oto hasło drugie: brytyjska jagnięcina z morską rybą; słowo na 9 liter. No, mogę jeszcze podpowiedzieć, że nad oknem.

To trudne zagadki, nie powiem, przynajmniej dla mnie były trudne. Ale ta trudność jest, by tak rzec, typowa: w pewnym momencie człowiek doznaje olśnienia i nie pojmuje, jak mógł tak długo nie dostrzegać prostej oczywistej oczywistości?  

Korzystam zabawowo z uprzejmości redakcji portalu, lecz funda jest całkiem moja, absolutnie osobista, najzupełniej prywatna, i uprzejmie zapraszam chętnych zawodników (krzyżówkowiczów-łamigłówkarzy) do przesyłania rozwiązań na mejlowy adres: remuszko@gmail.com – lecz tylko do godziny 23:59 we środę 1 stycznia 2014. Uroczyście przyrzekam, że czekolady wyślę nazajutrz.

Wszystkiego Najdłuższego w Nowym Jorku :-)

 

Stanisław Remuszko

 

--------------------

* kiedyś tak mówiło się na talerze, sztućce i kuchenne naczynia...

 

 

Autor bloga

remuszko

Stanisław Remuszko

dziennikarz, autor książki "Gazeta Wyborcza. Początki i okolice". „...jako naoczny świadek wydarzeń napisałem wysoce krytyczną, dokumentalno-publicystyczną książkę o Agorze, "Gazecie Wyborczej", Michniku i okolicach, w której wielokrotnie i expressis verbis oskarżyłem to towarzystwo nie o jakieś duperele, lecz o konkretne czyny obrzydliwe moralnie…”

Wiadomości z kraju

więcej

Wiadomości ze świata

więcej

Wiadomości gospodarcze

więcej
CS-159fotoMINI

Czas Stefczyka 159/2018

PDF (5,69 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook