Jedynie prawda jest ciekawa


Donos

31.12.2016

Złożony za pokwitowaniem 23 listopada 2016. Cytuję co do kropki:

Prokuratura Rejonowa, Warszawa-Mokotów, Wiktorska 91a, 02-582 Warszawa. Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa.

 

19 listopada 2016 roku Telewizja Polska wyemitowała ponad godzinny dwuczęściowy program o szczepionkach. Podaję linki, pod którymi program ów można obejrzeć: część pierwszą oraz część drugą.

Uważam, że emisja inkryminowanego programu TVP wyczerpuje znamiona przestępstw wymienionych w artykule 160, artykule 165 paragraf 1 punkt 1 i 5 oraz w artykule 172 Kodeksu Karnego.

Pomijając elementarny zdrowy rozsądek i elementarną wiedzę o świecie, pragnę podkreślić, że szczepienia ochronne są w Polsce obowiązkowe z mocy ustawy, a uchylanie się od szczepień jest penalizowane.

Jako dziennikarz (teraz emeryt, ale z ponad czterdziestoletnim stażem) uważam wolność słowa za gwaranta wszystkich naszych pozostałych swobód, praw i wolności. Jednak wolność słowa na pewno nie jest wartością najwyższą ani absolutną, gdyż ważniejsze od niej jest życie, zdrowie i wolność osobista człowieka.

Wolność słowa nie oznacza również wolności od rozumu – zwłaszcza w tych dziedzinach, w których zaniechanie działania lub fałszywe przedstawianie rzeczywistości może grozić ludziom kalectwem, chorobami i śmiercią. W ramach świętej wolności słowa każdy może sobie prywatnie twierdzić, że 2+2=5, i większa szkoda od tego nie powstanie. Jednak w przestrzeni publicznej państwa prawnego, w którym uchylanie się od szczepień jest karalne, nie wolno chyba pochwalać uchylania się od szczepień? Telewizja publiczna zaś, która edukację ma ustawowo nakazaną, nie powinna w XXI wieku wciskać kitu milionom obywateli, że szczepienia ochronne przynoszą więcej szkód niż pożytku lub są co najmniej równoważne gdy idzie o bilans zdrowotnych korzyści i strat. To ordynarna nieprawda, czyli czysty żywy fałsz, od ponad pół wieku powszechnie uznany na świecie za ciemnotę i zabobon.

Z respektem

Stanisław Remuszko

* * *

Z wykształcenia jestem fizykiem, nie prawnikiem, ale jako obywatelowi wydaje mi się, że praworządna prokuratura ma formalny obowiązek terminowo odpowiadać na takie pisma również wówczas, gdy nie podziela przedstawionych zarzutów. Znajomy mecenas dodaje, że na odmowę wszczęcia postępowania służy zażalenie. No, ale bądźmy praktyczni i wyrozumiali, minął dopiero miesiąc i tydzień. Poczekajmy, aż na pocztach przewali się wzmożony ruch świąteczno-noworoczny. O dalszym ciągu tej nietypowej sprawy nie omieszkam poinformować. Dziś sylwester, więc wszystkim miłym Rodaczkom i Rodakom serdecznie życzę Do siego Roku!

Autor bloga

remuszko

Stanisław Remuszko

dziennikarz, autor książki "Gazeta Wyborcza. Początki i okolice". „...jako naoczny świadek wydarzeń napisałem wysoce krytyczną, dokumentalno-publicystyczną książkę o Agorze, "Gazecie Wyborczej", Michniku i okolicach, w której wielokrotnie i expressis verbis oskarżyłem to towarzystwo nie o jakieś duperele, lecz o konkretne czyny obrzydliwe moralnie…”

Wiadomości z kraju

więcej

Wiadomości ze świata

więcej

Wiadomości gospodarcze

więcej
CS-159fotoMINI

Czas Stefczyka 159/2018

PDF (5,69 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook