Jedynie prawda jest ciekawa


Nikt się nie powiesił, nikt nie wyemigrował

26.05.2015

Czego dowiedziałem się od niedzieli? Że jestem debilem…

Wbrew dramatycznym zapowiedziom w ciągu kilkudziesięciu godzin nie doszło w Polsce do licznych samobójstw. Nie wzrosła również drastycznie fala emigracji, choć to akurat może wynikać z tego, że potencjalni emigranci zapowiadający demonstracyjne opuszczenie kraju na znak protestu przeciwko wyborowi Andrzeja Dudy na prezydenta należą do tej części społeczeństwa, która żyje na raczej niezłym poziomie i trudno zamknąć swoje sprawy z godziny na godzinę. Spektakularnych gestów zatem nie było, chyba że zaliczymy do nich dramatyczne telefony do Stefana Niesiołowskiego, który na antenie TVN24 poinformował – z właściwym mu spokojem i taktem – że dzwonią do niego ludzie i płaczą.

Uaktywnił się za to język miłości, którym poinformowano mnie, że:

- jestem debilem

- jestem idiotą

- mam podstawowe wykształcenie

- mieszkam na wsi

- tryskam jadem nienawiści

- chcę podpalić Polskę.

Nie były to wprawdzie informacje przekazywane mi bezpośrednio, za co uprzejmie dziękuję, ale skoro tymi epitetami zostali potraktowani wszyscy bez wyjątku wyborcy Andrzeja Dudy, to oznacza, że taki właśnie jestem. Co jest jednak jakimś zaskoczeniem, bo oznacza, że funkcjonuję w dwóch równoległych światach – w jednym biegam w gumofilcach z widłami w rękach goniąc pokojowo zbierających polne kwiaty piewców miłości i tolerancji, w drugim – żyję tak, jak mi się wydaje, że żyję, czyli najzupełniej normalnie.

Zakładając jednak, że to ja mam rację i zakładanie mi na siłę waciaka i wmawianie analfabetyzmu jest nadużyciem, mam do oponentów prośbę. Nie róbcie ze mnie idioty.

Autor bloga

muzyczuk

Maciej Muzyczuk

Reżyser, scenarzysta, producent telewizyjny. Autor kilkunastu filmów dokumentalnych. W przeszłości dziennikarz sportowy – zainteresowanie sportem (czynne i bierne) towarzyszy mu do dzisiaj.

Najczęściej czytane na blogu

Wiadomości z kraju

więcej

Wiadomości gospodarcze

więcej
CS-159fotoMINI

Czas Stefczyka 159/2018

PDF (5,69 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook