Wiadomości sportowe z kraju i świata

Gwiazdy amerykańskiego kobiecego futbolu zmierzyły się z 4-ligowym klubem z Walii. To była masakra

Podczas turnieju piłkarskiego w Północnej Karolinie drużyna złożona z byłych piłkarek reprezentacji USA starła się z przedstawicielami czwartoligowego klubu z Walii. Mężczyźni nie dali im żadnych szans.

W dniach 1-4 czerwca w Północnej Karolinie odbył się turniej The Soccer Tournament, wzorowany na podobnej imprezie koszykarskiej. Starły się w nim 32 siedmioosobowe drużyny złożone z amatorów i zawodowych piłkarzy, które grały według uproszczonych zasad. Wśród zawodników znalazł się m.in. Cesc Fabregas, który w 210 zdobył Puchar Świata z reprezentacją Hiszpanii, czy Roman Weidenfeller, który zrobił to w 2014 z Niemcami. Swoje drużyny wystawił też West Ham United. Drużyny rywalizowały o nagrodę w wysokości miliona dolarów.

W turniej wzięła też udział drużyna złożona z byłych zawodniczek kobiecej reprezentacji USA w piłce nożnej. Zrobiło się o niej głośno, kiedy jej byłe i obecne zawodniczki pozwały do sądu Federację Piłkarską USA, zarzucając jej, że więcej płaci mężczyznom, chociaż kobiety mają więcej sukcesów sportowych. Przeciwnikiem piłkarek była drużyna złożona z byłych i obecnych zawodników walijskiego klubu Wrexham A.F.C., którego współwłaścicielem jest słynny aktor Ryan Reynolds. Wrexham gra w Drugiej Lidze EFL, odpowiedniku polskiej czwartej ligi.

Przed meczem jedna z zawodniczek, Heather O’Reilly, powiedziała Reynoldsowi i drugiemu współwłaścicielowi Wrexham, że przegrają. Okazało się, że nie była to trafna prognoza. W pierwszej, trwającej 20 minut połowie, walijscy czwartoligowcy trafili im siedem goli, nie tracąc ani jednego. W drugiej połowie podwyższyli ten wynik do 12-0. Mecz był wyjątkowo jednostronny – mężczyźni w jego trakcie oddali 39 strzałów na bramkę, a kobiety zaledwie 5. Po wszystkim kapitan drużyny kobiet Mia Hamm powiedziała, że są dumne z siebie, że w ogóle odważyły się wystartować i świetnie się bawiły.

Wrexham nie wygrał jednak tego turnieju. Zwycięstwo i milionowa nagroda przypadła drużynie Newtown Pride FC z Sandy Hook, która w finale pokonała SLC FC 2 do 0, trafiając pierwszy gol w ostatnich pięciu minutach meczu. Co ciekawe była to jedyna drużyna w tym turnieju, która składała się wyłącznie z amatorów.

Źródło: Autor: