Świat

Kuriozalny widok na lotnisku. Kapitan wchodził do samolotu przez… okno

Na jednym z lotnisk w USA pasażerowie byli świadkami niecodziennych scen. Kapitan linii Southwest Airlines przeciskał się przez okno, aby dostać się do kokpitu. Zmusiły go to tego zatrzaśnięte drzwi samolotu.

Pasażerowie przebywający w środę na lotnisku w San Diego w USA mogli zobaczyć coś, co raczej się nie zdarza. Na całym świecie przyjęło się, aby do samolotu wchodzić drzwiami. Odmienną metodę wejścia na pokład zademonstrował kapitan linii Southwest Airlines, który do kokpitu dostał się przez niewielkie okno.

Zdjęcie wyczynu kapitana obiegło internęt. Widać na nim jak pilot przedostaje się do środka przez boczne okno kokpitu. Asystuje mu przy tym pracownik obsługi lotniska.

Southwest Airlines potwierdziło, że takie zdarzenie miało miejsce. Przekazano również, że winny zaistniałej sytuacji był pasażer, który zamknął drzwi do kabiny załogi, gdy piloci byli na zewnątrz.

Podczas wchodzenia na pokład pasażer otworzył przednie drzwi toalety i nieumyślnie pchnął drzwi kabiny załogi, które się zablokowały, podczas gdy piloci, którzy mieli wykonywać lot, przygotowywali się do wejścia na pokład samolotu – wyjaśniono w komunikacie.

W związku z zaistniałymi problemami samolot wystartował z opóźnieniem. Mimo wszystko pasażerowie byli pod wrażeniem postawy załogi maszyny.

Z mojego punktu widzenia należy się uznanie dla pilota i zespołu za to, że byli w stanie to zrobić – stwierdził jeden z pasażerów.

Źródło: stefczyk.info/na podst.o2.pl Autor: MS
Fot. pixabay/zdj. ilustracyjne/ screen Twitter

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij