Wiadomości sportowe z kraju i świata

Polscy piłkarze podbijają Europę. Biało-Czerwoni z awansem do półfinału ME

Piłkarska reprezentacja Polski do lat 17 wygrała z Serbią 3:2 (1:0) w ćwierćfinale rozgrywanych na Węgrzech mistrzostw Europy. Bramki dla biało-czerwonych zdobyli Jakub Krzyżanowski, Daniel Mikołajewski i Filip Rejczyk.

We wtorkowym półfinale podopieczni trenera Marcina Włodarskiego zagrają ze zwycięzcą spotkania Niemcy – Szwajcaria.

Miejsce w czołowej czwórce turnieju oznacza, że późną jesienią Polacy zagrają w mistrzostwach świata w tej kategorii wiekowej.

W pierwszej połowie biało-czerwoni znacząco przeważali i oddali aż dziewięć celnych strzałów na bramkę, natomiast Serbowie ani jednego. Pierwszego gola w czwartej minucie strzelił Krzyżanowski i do przerwy Polacy zasłużenie prowadzili 1:0.

Na początku drugiej połowy Serbowie przejęli inicjatywę, czego efektem było wyrównujące trafienie Veljko Vukojevica. W 62. min Serbowie dopuścili się faulu w polu karnym i sędzia podyktował rzut karny, który pewnie wykorzystał Mikołajewski. Jednak osiem minut później Andrej Subotic strzelił gola na 2:2.

W 90. min Rejczyk wykonał rzut wolny sprzed pola karnego. Młody pomocnik technicznym strzałem przeniósł piłkę nad murem i umieścił ją w okienku bramki. Reprezentanci Polski utrzymali prowadzenie do końca doliczonego czasu gry i zameldowali się w półfinale.

Źródło: PAP Autor: mg/