Kraj

Premier spotkał się z prezesem OpenAI. “W firmie zajmującej się badaniami i rozwijaniem sztucznej inteligencji ważną rolę odgrywają Polacy”

Premier Mateusz Morawiecki spotkał się z Samem Altmanem, prezesem OpenAI, firmy zajmującej się badaniami i rozwijaniem sztucznej inteligencji; głównymi tematami rozmów były m. in: możliwości udziału polskich firm w procesie rozwoju sztucznej inteligencji – poinformował rzecznik rządu Piotr Müller.

“Premier Mateusz Morawiecki spotkał się z prezesem OpenAI Samem Altmanem oraz jego współpracownikami. W zespole OpenAI ważną rolę odgrywają Polacy” – napisał rzecznik rządu.

Dodał, że głównymi tematami rozmów były m. in: rozwój sztucznej inteligencji oraz możliwości udziału polskich firm w tym procesie, wpływ sztucznej inteligencji na gospodarkę i społeczeństwo, kwestie związane z regulacjami prawnymi dotyczącymi wykorzystywania AI. “Obecnie trwa debata w UE w tym zakresie” – zaznaczył Müller.

OpenAI to firma zajmująca się badaniami i rozwijaniem sztucznej inteligencji. Sam Altman jest współzałożycielem OpenAI.

Źródło: (PAP) Autor: Daria Kania
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij