Sport

Przejmujący wpis Justyny Kowalczyk po śmierci męża

Rozrywający serce wpis zamieściła na swoim profilu na Instagramie Justyna Kowalczyk. Najlepsza polska biegaczka w historii biegów narciarskich straciła 18 maja męża, alpinistę Kacpra Tekielego.

– Był moim wszystkim – napisała Kowalczyk w jedynym wpisie, na jaki zdobyła się po śmierci małżonka.

Kacper Tekieli miał 38 lat, od 3 lat był mężem biegaczki Justyny Kowalczyk. Zginął w lawinie w szwajcarskich Alpach.  W Tatrach przeszedł około 300 dróg wspinaczkowych, wiele samotnie, pokonując najważniejsze ściany polskich i słowackich szczytów. Wspinał się także w Alpach (słynna „trylogia alpejska” północnych ścian: Eiger, Matternhorn, Grandes Jorases), na Alasce, na Kaukazie, w Norwegii.

Justyna Kowalczyk to dwukrotna mistrzyni olimpijska (2010 Vancouver – 30 km techniką klasyczną, 2014 Soczi – 10 km techniką klasyczną), dwukrotna mistrzyni świata, pięciokrotna medalistka olimpijska, ośmiokrotna medalistka mistrzostw świata, czterokrotna zdobywczyni Pucharu Świata, czterokrotna zwyciężczyni prestiżowego Tour de Ski.

Kacper Tekieli poślubił Justynę Kowalczyk 24 września 2020 roku. 2 września 2021 roku urodził się ich syn Hugo. Z całej Polski, a także ze środowisk sportowych z całego świata, do naszej biegaczki płyną kondolencję i wyrazy współczucia

Źródło: Autor:
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij