Kraj

Cieszyliście się, że przyszła wiosna? Mamy złe wiadomości…

Wygląda na to, że na prawdziwą wiosnę przyjdzie nam jeszcze poczekać. Meteorolodzy zapowiadają powrót przymrozków i śniegu.

W nadchodzącym tygodniu dojdzie do zderzenia mas powietrza związanych z niżami na wschodzie i w centrum Europy oraz wyżami z zachodu. Sprawi to, że będzie chłodno, a w niektórych regionach wróci zima.

Zimno zacznie być już w nocy z niedzieli na poniedziałek. Na zachodzie i północy mogą wystąpić niewielkie przymrozki. W tych regionach od rana zapowiadane są opady śniegu i deszczu ze śniegiem. Miejscami zrobi się biało, a warstwa śniegu utrzyma się dłużej. W ciągu dnia temperatura sięgnie maksymalnie 5 st. C. Po południu i wieczorem spadnie w okolice zera, a śnieg będzie padać na coraz większym obszarze kraju.

Niewiele lepiej będzie we wtorek. Temperatury będą się rano wahać od zera do powyżej 5 st. C na południu kraju. Nadal będzie padać deszcz i śnieg. Miejscami warstwa śniegu sięgnie 3 cm. Cieplej zrobi się dopiero w środę i czwartek, ale pod koniec tygodnia czeka nas kolejne ochłodzenie.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Polsat News Autor: WM
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij