Świat

Ależ ich zabolało! Medwiediew grozi, że Rosja zbombarduje trybunał w Hadze

Wygląda na to, że Rosjanie jednak bardziej przejęli się nakazem aresztowania Putina, niż wcześniej przyznawali. Jego marionetka Dmitri Miedwiediew zasugerował nawet, że zbombardują trybunał w Hadze.

Medwiediew w długim i nieco bełkotliwym wpisie na Telegramie uznał, że decyzja Międzynarodowego Trybunału Karnego (ICC) to „upadek zasad prawa”. Stwierdził również, że w organizacjach międzynarodowych panuje „dyktat grupy państw anglosaskich” i „całkowita stronniczość”. Stwierdził jednak, że prawo międzynarodowe jest nieefektywne, a Rosja sobie z nim poradzi.

Rosjanin nie byłby jednak Rosjaninem, gdyby nie sięgnął po groźby. „Sędziowie ICC napalają się na nic. Spójrzcie, jesteśmy odważni, nie zes******y się w gacie przy największym mocarstwie atomowym” – napisał – „Niestety, panowie, każdy chodzi pod Bogiem i rakietami. Można sobie wyobrazić użycie hipersonicznego Onyxa z Morza Północnego z rosyjskiego okrętu na haski sąd. Nie da się go zestrzelić, niestety. A sąd to tylko nędzna organizacja międzynarodowa, a nie ludność kraju NATO. Więc wojny też nie rozpętają. Boją się. I nikomu nie będzie przykro. Tak więc, obywatele sędziowie, patrzcie uważnie w niebo…”

Źródło: Stefczyk.info na podst. Polsat News Autor: WM
Fot. Boevaya mashina, CC BY-SA 3.0

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij