Kraj

Hit! Posła PSL spytano o emeryturę Donalda Tuska. Rozbawił całe studio

Poseł PSL Władysław Teofil Bartoszewski został zapytany o emeryturę Donalda Tuska. Trudno było mu przyznać, komu to zawdzięcza.

Kilka dni temu dziennik Fakt ujawnił, że Donald Tusk przeszedł na emeryturę w wieku 65 lat. Wywołało to oczywiście oskarżenia o hipokryzję, bowiem jego rząd podniósł wiek emerytalny do 67 lat, co zostało cofnięte dopiero przez rząd PiS. Bartoszewski został o to zapytany w programie Minęła 20 na antenie TVP Info.

„Donald Tusk skorzystał z obowiązującego prawa. Przeszedł na emeryturę zgodnie z tym, co…” – zaczął odpowiadać. „Jeszcze jakby pan profesor był łaskaw powiedzieć, komu to prawo zawdzięczamy, to będę bił brawo” – przerwał mu poseł PiS Piotr Król. Bartoszewski bardzo nie chciał tego przyznać. „Mieliśmy emeryturę w wieku 65 lat, poprzednio, również…” – zaczął, a jego odpowiedź rozśmieszyła innych uczestników programu do łez.

 

„Skorzystał z okazji, która się pojawiła. Ona istniała przez wiele dziesiątków lat” – brnął dalej. Dopiero kiedy redaktor Adrian Klarenbach spytał go, kto po tych dziesiątkach lat sprawił że przestała obowiązywać, przyznał, że „pan Donald Tusk”. Po kolejnej salwie śmiechu przyznał, że to była pomyłka i jeden z powodów, dla którego stracili władzę.

Źródło: Twitter Autor: WM
Fot. Screen z Twittera

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij