Kraj

Napadł na budkę z kebabami, strasząc bronią. Zażądał wydania dużego rollo

42 letni mężczyzna wszedł do lokalu gastronomicznego i używając broni hukowej zażądał wydania kebaba. Tego samego wieczoru został zatrzymany przez policję. Teraz może trafić za kratki nawet na 10 lat.

W ubiegły weekend dyżurny złotowskiej jednostki został powiadomiony o zdarzeniu, do którego doszło w jednym z lokali sprzedających jedzenie w Jastrowiu (woj. wielkopolskie).

Ze zgłoszenia wynikało, że mężczyzna w sieciowym fast-foodzie zażądał wydania dania rolo o wartości 22 zł, strasząc przy tym bronią.

Sprzedawca rozpoznał w kliencie stałego bywalca lokalu. Nie okazując strachu, wyjął telefon i zrobił napastnikowi zdjęcie, po czym poinformował że dzwoni na policję. Przestępca przestraszył się takiego działania i uciekł z lokalu.

Funkcjonariusze z Jastrowia, którzy udali się na miejsce, na podstawie przedstawionego rysopisu oraz okazanego zdjęcia, rozpoznali sprawcę. Był to znany jastrowskim stróżom prawa mieszkaniec miasta, który wcześniej karany był za inne przestępstwa.

Tego samego wieczoru, 42 latek został zatrzymany w miejscu swojego zamieszkania. Był nietrzeźwy i posiadał przy sobie pistolet hukowy, na który nie jest wymagane pozwolenie. Broń zabezpieczono, a mężczyzna noc spędził “na dołku”. Kolejnego dnia w trakcie przesłuchania, przyznał się do zarzucanego mu czynu wymuszenia rozbójniczego. Nie potrafił wytłumaczyć swojego zachowania.

Prokuratura zastosowała wobec mężczyzny policyjny dozór oraz zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego.

– Za popełnione przestępstwo, grozi mu kara pozbawienia wolności od roku do lat 10 – wyjaśnia mł.asp. Damian Pachuc z komendy policji w Złotowie.

Źródło: KPP Złotów, stefczyk.info Autor:
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij