Kraj

Mężczyzna, który chciał porwać 9-latkę sprzed budynku szkoły, przyznał się do winy. Jest decyzja sądu

Sąd zdecydował o trzymiesięcznym areszcie dla mężczyzny, który usłyszał zarzut uprowadzenia dziewięcioletniej dziewczynki – poinformowała PAP Prokuratura Okręgowa w Szczecinie. Pokrzywdzonej udało się uciec z samochodu, sprawca przyznał się do zarzucanego mu czynu.

Prokuratura Okręgowa w Szczecinie poinformowała w piątek, że “podejrzany usłyszał zarzut uprowadzenia małoletniej pokrzywdzonej”.

Wystosowano do sądu wniosek o zastosowanie wobec niego tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. “Przed skierowaniem tego wniosku prokurator wystąpił do sądu rejonowego o przesłuchanie małoletniej pokrzywdzonej, która to czynność została przeprowadzona z udziałem prokuratora i psychologa” – dodała.

Prokuratura poinformowała, że aktualnie w tej sprawie trwa gromadzenie materiału dowodowego, aby wyjaśnić okoliczności tego zdarzenia. “Zgromadzenie tego materiału dowodowego pozwoli na dokonanie pełnej prawnokarnej oceny zachowania będącego przedmiotem tego śledztwa” – poinformowała Macugowska-Kyszka.

Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia. Na tym etapie śledztwa prokuratura nie podaje więcej informacji. Podejrzanemu grozi kara więzienia od trzech miesięcy do pięciu lat.

O próbie uprowadzenia 9-letniej dziewczynki sprzed szkoły podstawowej poinformowała w środę na Facebooku rada szczecińskiego osiedla Bukowo. Według rady, dziecku udało się uciec.

Źródło: PAP Autor: Małgorzata Miszczuk
Fot. Pixabay/zdjęcie ilustracyjne

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij