Kraj

Mieszkańcy podlaskiego miasteczka okpili lewaków atakujących papieża

Podczas, gdy lewicowo-liberalne media, wspierane przez polityków opozycji, rozkręcają prawdziwą nagonkę na św. Jana Pawła II i zapowiadają usuwanie świętego papieża z nazw ulic, szkół i pomników, mieszkańcy Międzyrzeca Podlaskiego występują przeciw histerii rozpętanej przez “Gazetę Wyborczą” i “TVN”. Jak się okazuje, już wkrótce, bo 21 maja 2023 roku,  św. Jan Paweł II zostanie oficjalnie uznany za patrona miasta.

Prawie 3 lata mieszkańcy Międzyrzeca Podlaskiego czekali na decyzję Watykanu w tej sprawie, w końcu Stolica Apostolska wyraziła zgodę. Uchwałę w sprawie ustanowienia świętego Jana Pawła II Patronem Miasta międzyrzeccy radni przyjęli jednogłośnie 29 września 2020 roku. Z inicjatywą wyszła grupa mieszkańców z parafii św. Józefa, a następnie uchwała została przekazana siedleckiej kurii. Zgodnie z obowiązującymi procedurami biskup siedlecki Kazimierz Gurda był zobowiązany przekazać ją do Watykanu. Dziś już wiadomo, że Stolica Apostolska, a konkretnie watykańska Kongregacja do spraw Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów, nie ma nic przeciwko.

Jak informują władze miasta i samorządu, oficjalne ogłoszenia Jana Pawła II patronem Międzyrzeca Podlaskiego nastąpi 21 maja. Z tej okazji odbędzie się uroczysta sesja Rady Miasta, msza święta. Na ten dzień zaplanowano również koncerty i inne atrakcje, które odbędą się na głównym placu miasta – Placu Jana Pawła II.

Włodarzy i mieszkańców Międzyrzeca Podlaskiego należy pochwalić za odwagę. Taka decyzja to ważne świadectwo wiary w tak trudnych czasach. Warto nadmienić, że inicjatywa uhonorowania Jana Pawła II zapadła ponad partyjnymi podziałami.

 

Źródło: podlaski.info Autor:
Fot. CC BY-SA 4.0

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij