Publicystyka

Oficjalny profil miasta Łodzi drwi z papieża. Prezydent Zdanowska podpisuje się pod tymi słowami?

Osoba odpowiedziana za social-media miasta Łodzi najwyraźniej ma problemy z elementarnym wyczuciem i skłonność do popełniania faux pas. Prezydent Zdanowska najwyraźniej nie widzi w tym nic złego, bo nie wyciąga konsekwencji.

Kilka dni tygodni temu na oficjalnym twitterowym profilu miasta Łodzi pojawiła się “zabawna” grafika okraszona równie “zabawnym” komentarzem.

– Co by było, gdyby pół kilometrowa asteroida uderzyła w Bałuty? Oprócz strat szacowanych ponoć na 2 złote, powstałby między innymi niemal dziesięciokilometrowy krater – drwił prowadzący profil Łodzi z mieszkańców największej północnej dzielnicy miasta.

Teraz żartowniś postanowił poszydzić z łódzkich katolików, tym razem na Facebooku.

“Abba Moderusie. Nasze nowe tramwaje są na torach dopiero od kilku dni, a już zdążyły przejechać całkiem słuszny dystans”, a komentarzu odautorskim czytamy dalej “Nawet kolor liczby się zgadza“.

Co dla admina było tak zabawne? Po pierwsze same słowa Abba Moderusie, czyli kpina z papieskiego Abba Pater, nawiązującego do słów Jezusa z ewangelii św. Marka, “Abba, Ojcze, dla Ciebie wszystko jest możliwe, zabierz ten kielich ode Mnie! Lecz nie to, co Ja chcę, ale to, co Ty!” (Mk 14,36). Bożego Ojca w kpinie admina łódzkiego konta zstąpił Moderus, czyli producent tramwajów, które jeżdżą w tym  mieście.

Dalej miało być jeszcze “śmieszniej” – “słuszny dystans” to 2137 km – co odpowiada godzinie 21:37, godzinie śmierci papieża, często upamiętnianej przez wielu katolików i jednocześnie będącej symbolem drwin ze stron środowisk antykościelnych. Jakby ktoś nie odczytał głębi tej aluzji, to w komentarzach nasz śmieszek podpowiada, żeby zwrócić uwagę na kolory cyfr na liczniku (chodzi o żółto-białe barwy papieskie, które często stanowią jeden z elementów memów  ze św. Janem Pawłem II)

Jak można się było spodziewać, sam komentarz przyciągnął tłumy internetowych, często anonimowych hejterów, którzy podobnie do watah Palikota w 2010 roku, zleciały się jak sępy nad świeżą padliną dołączając do tłumu prześmiewców. Mimo kilku tysięcy reakcji post od trzech dni wisi na oficjalnym profilu miasta Łodzi i dalej antagonizuje.

Najwyraźniej nie przeszkadza też prezydent Hannie Zdanowskiej, która sama deklaruje się jako katoliczka. Cóż, jeszcze 5 lat temu wspólnie z arcybiskupem Grzegorzem Rysiem udała się na łódzką pielgrzymkę do Ziemi Świętej, a zaledwie 3 lata temu składała wieniec pod pomnikiem Jana Pawła II z okazji 100-lecia urodzin św. papieża…

 

 

Źródło: Stefczyk.info Autor: pf
Fot. red

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij