Kraj

Sąd łaskawy dla żony byłego polityka SLD. “Mimo stanu nietrzeźwości oskarżona poruszała się prawidłowo”

Sąd Okręgowy w Warszawie złagodził wyrok Dominiki K, żony byłego polityka SLD, która pod wpływem alkoholu wiozła syna z przedszkola – podaje wtorkowy “Super Express”.

“Żonę byłego polityka SLD zatrzymano na stacji benzynowej po tym, jak odebrała dziecko z przedszkola. Badanie wykazało ponad 2 promile alkoholu we krwi Dominiki K.” – przypomina wtorkowy “SE”.

Nieprawomocny wyrok skazujący zapadł w tej sprawie w maju 2022 roku. Jak ustalił “SE” po apelacji obu stron, 20 stycznia 2023 r, Sąd Okręgowy w Warszawie zmienił wyrok na korzyść oskarżonej. Zamiast roku i 8 miesięcy orzekł 6 miesięcy ograniczenia wolności z obowiązkiem nieodpłatnego świadczenia pracy na cele społeczne.

“Obrońca twierdził, że mimo stanu nietrzeźwości oskarżona poruszała się prawidłowo, a więc nie naraziła syna na niebezpieczeństwo. Sąd Okręgowy w Warszawie przychylił się do tak kontrowersyjnego stanowiska obrońców i złagodził wyrok” – czytamy w “SE”.

Gazeta cytuje stanowisko prokuratury, według której “kara jest rażąco niewspółmierna do okoliczności”.

 

Źródło: (PAP) Autor: lui/ dki/
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij