Świat

Rosja w całym kraju zapowiada inspekcje i naprawy schronów przeciwbombowych. Putin coraz bardziej zdeterminowany

W różnych regionach Rosji prowadzone są inspekcje i naprawy schronów przeciwbombowych – pisze w poniedziałek rosyjska niezależna gazeta Moscow Times. To kolejny przejaw militaryzacji rosyjskiego społeczeństwa – podkreśla.

Portal podaje, powołując się na obecnych i byłych przedstawicieli władz, że na inspekcje i naprawy w schronach przeznaczane są “setki milionów rubli”.”Decyzję o inspekcji sieci schronów rząd podjął wiosną” – powiedział jeden z przedstawicieli władz. Gazeta podkreśla, że publicznie nie ogłoszono decyzji o inspekcjach bunkrów, ale od miesięcy pojawiają się informacje o tym, że lokalne władze pracują nad wzmocnieniem systemu obrony cywilnej.

Inspekcje i naprawy rozpoczęły się po zaatakowaniu przez Rosję Ukrainy w 2022 r. i będą kontynuowane w tym roku – twierdzi jeden z przedstawicieli władz Rosji, zastrzegając anonimowość.

Moscow Times informuje, że na oficjalnym portalu przetargowym pojawiają się “setki rządowych przetargów” związanych z modernizacją bunkrów w całym kraju. Większość schronów jest w opłakanym stanie od upadku ZSRR – wskazuje portal.

Ulepszanie schronów to jeden z aspektów rosnącej od czasu zaatakowania Ukrainy militaryzacji rosyjskiego społeczeństwa – zaznacza gazeta.

Źródło: (PAP) Autor: ndz/ tebe/
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij