Kraj

Awantura na pokładzie samolotu. Pasażerki pobiły się o miejsca

Dantejskie sceny rozegrały się na pokładzie samolotu brazylijskich linii lotniczych Gol Transportes Aéreos mającego lecieć z Salwadoru do Brazylii. Poszło o miejsce przy oknie.

Preludium do bitwy miało miejsce jeszcze zanim maszyna opuściła pas startowy. Jedna z przebywających w samolocie kobiet zażądała od współpasażerki, by ta odstąpiła miejsce przy oknie jej niepełnosprawnemu dziecku, które ponoć źle znosi podróże samolotem. Kiedy kobieta odmówiła, matka wpadła w szał i zaczęła wyzywać i szarpać towarzyszkę podróży.

Tamta nie pozostała jej dłużna i odpowiedziała pięknym za nadobne. W ruch poszły pięści, a nawet zęby. Kobiety wyrywały sobie włosy i okładały rękoma. Po kilku chwilach do walki włączyli się inni pasażerowie próbujący rozdzielić krewkie niewiasty. Łącznie kilkanaście osób. Zapamiętanie było tak duże, że pasażerowie zaczęli stawać na fotelach i wymieniać się razami. W pewnym momencie jedna z uczestniczek bitwy straciła bluzkę, co nie przeszkadzało jej walczyć z gołym torsem. Dopiero po kilku chwilach zorientowała się, że jest obnażona i zaczęła zasłaniać biust.

Jak informuje brytyjska bulwarówka “Daily Mail” interweniować musiała załoga, której dopiero po kilkunastu minutach udało się opanować sytuację.  Wszyscy uczestnicy zdarzenia zostali wyrzuceni z samolotu, a sam lot opóźnił się o prawie dwie godziny.

„Nasza linia potępia wszystkie akty przemocy i podkreśla, że działania podjęte przez załogę, choć zdecydowane, były podejmowane z myślą o bezpieczeństwie pasażerów, które jest dla nas najważniejsze” – czytamy w oświadczeniu przewoźnika cytowanym przez “Daily Mail”.

Jak donoszą media, sprawcy czy raczej sprawczynie całego zamieszania, oraz jego uczestnicy, odpowiedzą i zapłacą za straty wynikłe z opóźnienia. Jeden z podróżnych znajdujących się na pokładzie samolotu nagrał całe zdarzenie telefonem komórkowym, a film z miejsca stał się hitem internetu.

 

 

 

Źródło: Autor:
Fot. Twitter

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij