Kraj

“Zrób sobie prezent na walentynki”. Szokująca akcja łódzkiego ZOO

Łódzki ogród zoologiczny postanowił przeprowadzić niecodzienną promocję z okazji zbliżających się walentynek. Nawołuje do adopcji karaczanów i nadawania im imion byłych partnerów lub partnerek.

„Adopcje” zwierząt są jednym ze sposobów, w jaki ogrody zoologiczne zdobywają dodatkowe fundusze na swoją działalność. Polegają na tym, że adoptujący zgadza się wpłacić pewną kwotę, jednorazowo lub okresowo, na wsparcie opieki nad wybranym zwierzęciem. Niekiedy w wypadku bardziej hojnych sponsorów informacja o tym zostaje opublikowana na specjalnej tabliczce. Samo zwierzę rzecz jasna pozostaje w ogrodzie zoologicznym, pod opieką jego pracowników.

Miejski ogród zoologiczny w Łodzi poszedł o krok dalej – być może o krok za daleko. Z okazji walentynek zaproponowali adopcje karaczanów. W zamian za wpłatę 50 PLN na ich konto zaadoptowanego insekta można nazwać imieniem swojej byłej partnerki lub byłego partnera, otrzymuje się również specjalny certyfikat adopcyjny. Pakiet VIP kosztuje 150 zł i, oprócz certyfikatu, zawiera zdjęcie tego, jak adoptowany karaczan jest pożerany przez inne zwierzę.

 

Źródło: Facebook Autor: WM
Fot. Kapitel CC BY-SA 4.0

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij