Kraj

Porozumienie traci członków. Nie chcą sojuszu z Agrounią

Jan Strzeżek i Michał Wypij odchodzą z Porozumienia. Nie podoba im się pomysł na fuzję z Agrounią.

W niedzielę zarząd Porozumienia zdecydował, że partia połączy się z AgroUnią – kontrowersyjnym ruchem rolniczym kierowanym przez Michała Kołodziejczaka. Wiceprezes partii, poseł Michał Wypij nie był obecny na tym głosowaniu. Wcześniej powiedział, że decyzja o tej fuzji jest „niezrozumiała” i „będzie miała daleko idące konsekwencje”.

Interia ujawniła jako pierwsza, że Wypij, a także rzecznik partii Jan Strzeżek, mają zamiar opuścić partię. W poniedziałek Wypij powiedział w programie Siódma 9, że decyzję podejmie w najbliższym czasie, po rozmowie z Jarosławem Gowinem. Uściślił, że to kwestia raczej godzin niż dni.

Obaj politycy potwierdzili swoje odejście na konferencji prasowej. Wypij stwierdził, że pozostanie posłem niezrzeszonym i reprezentował swój region, Warmię i Mazury. Dodał, że o planach fuzji z AgroUnią dowiedział się w zeszłym tygodniu. Ocenił, że to „próba walki o przetrwanie”. Strzeżek stwierdził, że rozumie zdanie koleżanek i kolegów, ale jego zdaniem to połączenie to zły pomysł.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Polsat News Autor: WM
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij