Świat

Papież jest gotowy, by spotkać się z Putinem

Papież Franciszek powiedział, że jest gotowy zarówno na rozmowę z Putinem, jak i z prezydentem Zełenskim. Wytłumaczył też, dlaczego jeszcze nie odwiedził Kijowa.

Franciszek wrócił z pielgrzymki w Sudanie Południowym do Rzymu. Podczas konferencji prasowej na pokładzie samolotu powiedział, że jest otwarty na spotkanie zarówno z prezydentem Ukrainy, jak i z rosyjskim zbrodniarzem wojennym.

Franciszek wytłumaczył się też, dlaczego nie odwiedził jeszcze stolicy napadniętego państwa. Stwierdził, że nie pojechał do Kijowa „dlatego, że nie można było wtedy pojechać do Moskwy”.

Franciszek przypomniał też, że na samym początku wojny udał się do ambasady Rosji w Watykanie i przekazał, że chce odwiedzić Putina w Moskwie. Szef rosyjskiej dyplomacji miał pozytywnie ocenić tę inicjatywę, ale ostatecznie nie zgodził się na jego przyjazd.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Polsat News Autor: WM
Fot. PAP/EPA/TIZIANA FABI / POOL

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij