Świat

Mężczyzna wymyślił fikcyjne państwo i wystawiał jego paszporty i tablice rejestracyjne

W położonym w północnej części Izraela mieście Hadera zatrzymano mężczyznę podejrzanego o wytwarzanie paszportów i samochodowych tablic rejestracyjnych wymyślonego przez siebie królestwa Jaszar El – poinformował w poniedziałek portal Times of Israel.

48-letni Szaj Karamosta założył Jaszar El po ogłoszeniu “rozwiązania korporacyjnego rządu Izraela”. Powołał do życia “konsulat” w swoim mieszkaniu. Ogłosił się królem tego państwa. Policja poinformowała, że prowadzi śledztwo w sprawie mężczyzny podejrzanego o dystrybucję i używanie fałszywych dokumentów wymyślonego państwa.

Karamosta i jego wspólnik zostali zatrzymani w ubiegłym tygodniu przez policję obok opuszczonego kompleksu w pobliżu zamkniętej spółdzielni rolniczej Bitan Aharon w centralnym Izraelu. Opuszczony kompleks był oznaczony jako “formalny urząd pocztowy” królestwa.

Policja poinformowała, że dowiedziała się o sprawie po tym, jak jeden z jej funkcjonariuszy zatrzymał samochód z fałszywymi tablicami w pobliżu nadmorskiego miasta Aszdod. Pasażer przedstawił dokument, który – jak twierdził – był legitymacją dyplomatyczną credentials, a funkcjonariusz puścił go wolno. Policja wszczęła następnie tajne śledztwo w tej sprawie. Po aresztowaniu pary, przeszukano ich dom w Haderze, gdzie znaleziono podrobione tablice rejestracyjne i fałszywe dokumenty.

We wrześniu ubiegłego roku Karmosta zamieścił w sieci wideo wzywające do “rozwiązania korporacyjnego rządu Izraela” i domagał się, by przyznano mu zwierzchność nad narodem.

Obaj mężczyźni zostali warunkowo zwolnieni do domu.

Źródło: PAP Autor: PAP
Fot. Pixabay/zdjęcie ilustracyjne

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij