Świat

Ukradł małpy z ZOO. Nikt nie wie po co.

Policja aresztowała mężczyznę, który ukradł dwie małpy z ogrodu zoologicznego. Obecnie ustalają po co mu były potrzebne.

Zdarzenie miało miejsce w Dallas w stanie Teksas. W czwartek lokalna policja aresztowała 24-letniego Daviona Irvina. Mężczyzna jest podejrzewany o to, że ukradł dwie tamaryny cesarskie z miejskiego ogrodu zoologicznego. Ich zniknięcie zauważono w poniedziałek, a policja ujawniła zdjęcie i nagranie z monitoringu, na którym widać było podejrzanego mężczyznę.

Dzięki informacji od obywateli zwierzaki udało się odnaleźć już następnego dnia. Były zamknięte w opuszczonym domu w dzielnicy Lancaster, ok. 24 kilometry od zoo. W czwartek policjantom udało się aresztować Irvina. Zatrzymali go w prywatnym ogrodzie zoologicznym Dallas World Aquarium, rozpoznał go jego pracownik. Policja jest przekonana, że planował tam kradzież kolejnych zwierząt.

Policjanci uważają także, że kradzież tych małp nie była pierwsza. 13 stycznia pracownicy zoo odkryli, że zaginęła pantera mglista o imieniu Nova. W jej wybiegu odkryto dziurę, która ewidentnie została wykonana przy pomocy narzędzi, zwierzę udało się odnaleźć po kilku godzinach. Podobną dziurę odkryto w wybiegu langurów, ale zwierzęta go nie opuściły. 31 stycznia pracownicy odnaleźli także martwego sępa uszatego, który miał zginąć w podejrzanych okolicznościach, ale policja nie łączy jego śmierci z Irvinem.

Mężczyzna usłyszał już sześć zarzutów okrucieństwa dla zwierząt, po trzy na każdą skradzioną małpę, a także dwa zarzuty włamania. Na razie jednak policjanci nie mają pojęcia dlaczego w ogóle je ukradł. Liczą, że wykaże to śledztwo.

Źródło: Stefczyk.info na podst. AP Autor: WM
Fot. Brocken Inaglory

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij