Kraj

Joe Biden znowu odwiedzi Polskę

Szef Biura Polityki Międzynarodowej Kancelarii Prezydenta RP Marcin Przydacz potwierdził, że prezydent Joe Biden ponownie odwiedzi Polskę. Na razie nie wiadomo jednak kiedy to się stanie.

O wizycie Bidena w Polsce mówi się już od jakiegoś czasu. Najczęściej pada w tym kontekście data 24 lutego, w pierwszą rocznicę rosyjskiej napaści na Ukrainę. 31 stycznia prezydent USA potwierdził, że planuje wizytę w Europie, w tym w Polsce.

Przydacz udał się do Waszyngtonu razem z szefem Biura Bezpieczeństwa Narodowego Jackiem Siewierą. Spotkali się m.in. z doradcą ds. bezpieczeństwa narodowego Jake’iem Sullivanem i wiceszefową amerykańskiej dyplomacji Wendy Sherman. Po spotkaniu Przydacz zdradził, że dotyczyło właśnie wizyty Bidena. „Oczywiście szczegóły takiej wizyty będą przekazywane wtedy, kiedy zostanie ustalona konkretna data, ale ta dzisiejsza moja rozmowa (…) to był duży krok naprzód jeśli chodzi o intensyfikację tych spotkań na najwyższym szczeblu” – powiedział.

Biden po raz ostatni był w Polsce miesiąc po wybuchu wojny. Spotkał się z prezydentem Dudą, organizacjami wspierającymi uchodźców z Ukrainy i żołnierzami amerykańskiej 82. Dywizji Powietrznodesantowej. Odwiedził także Stadion Narodowy, gdzie zapoznał się z pomocą udzielaną przez Polskę uchodźcom, a po południu wygłosił przemówienie na dziedzińcu Zamku Królewskiego w Warszawie.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Polsat News Autor: WM
Fot. PAP/EPA/TRACIE VAN AUKEN

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij