Kraj

Rolnicy oszukani na niemal 10 mln zł. Minister zawiadomił prokuraturę

35 rolników należących do Spółdzielni Rolników Lubelska Porzeczka zostało oszukanych na łączną kwotę 9,5 mln złotych. Przestępstwa miała dopuścić się firma z Białej rawskiej (woj. łódzkie), a zawiadomienie do prokuratury złożyli pokrzywdzeni oraz minister rolnictwa.

Lubelska prokuratura zatrzymała 51-letniego mężczyznę, pełniącego funkcję prezesa firmy, która miała oszukać rolników. „Na polecenie Prokuratury Okręgowej w Lublinie w śledztwie dotyczącym początkowo oszustw na szkodę rolników ze Spółdzielni Rolników Lubelska Porzeczka z siedzibą w Klementowicach został wczoraj zatrzymany prezes firmy z Białej Rawskiej zajmującej się przetwórstwem owoców – Piotr F.” – oświadczyła Prokuratura Okręgowa w Lublinie.

Zatrzymany mężczyzna usłyszał 35 zarzutów. Wszystkie dotyczą oszustw na szkodę podmiotów rolniczych. W trakcie przesłuchania podejrzany nie przyznał się do winy. „Składał on wyjaśnienia, których treści na tym etapie postępowania nie ujawniamy, a prokurator podjął decyzję o wystąpieniu do sądu z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy” – poinformowano.

Prokuratura przekazała, że za zgromadzonych dowodów wynika, że firma zatrzymanego wprowadziła w błąd pokrzywdzonych co do sytuacji finansowej spółki oraz zamiaru i możliwości zapłaty za dostarczone owoce. Z tytułu braku zapłaty 35 rolników zostało oszukanych na łączną kwotę 9,5 mln złotych.

Sprawę bada prokuratura wraz z Centralnym Biurem Antykorupcyjnym oraz Komendą Wojewódzką Policji w Lublinie.

Źródło: stefczyk.info/na podst.RMF FM Autor: MS
Fot. pixabay/zdj. ilustracyjne

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij