Publicystyka

TAK PO-PSL rozbrajało Polskę! Dlaczego Tusk “utopił” tarczę?

Fiasko projektu tarczy antyrakietowej w Polsce, ograniczanie wydatków na zbrojenia, likwidacja formacji wojskowych na wschodzie kraju i koniec obowiązkowej zasadniczej służby wojskowej.

W jaki sposób za rządów PO-PSL Polska de facto się rozbrajała i odsłaniała swoją flankę wschodnią? Na ile bylibyśmy bezpieczniejsi, gdyby za poprzedniej władzy powstała tarcza antyrakietowa, o którą zabiegał prezydent Lech Kaczyński?

W jaki sposób na początku swoich rządów Donald Tusk „utopił” tarczę? Dlaczego Niemcom zależało, aby tego typu projekt nie został w Polsce zrealizowany? W jakim celu za rządów PO-PSL przesuwano jednostki wojskowe ze wschodnich granic Polski na zachodnie? Czy decyzja ówczesnego premiera Donalda Tuska o zawieszeniu obowiązkowej zasadniczej służby wojskowej była słuszna i jakie są jej konsekwencje? Jak obecnie wygląda koncepcja obronna Polski? „Magazyn śledczy Anity Gargas” w czwartek o 22:30 w TVP1.

ZWIASTUN:

Źródło: TVP/ Magazyn Śledczy Anity Gargas, Autor: TVP/ Magazyn Śledczy Anity Gargas,
Fot. TVP/ Magazyn Śledczy Anity Gargas,

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij