Gospodarka

Tak chcą walczyć z globalnym ociepleniem. Zaskakująca propozycja niemieckiego koncernu

Eko-aktywiści coraz częściej promują mieszkanie w kontenerach transportowych, w imię walki ze zmianami klimatu. Teraz do promocji tego pomysłu dołączył niemiecki koncern chemiczny.

Zdaniem eko-aktywistów mieszkanie w przerobionych kontenerach ma same plusy. Jednym z nich jest to, że ich produkcja i dostosowanie do potrzeb mieszkalnych produkuje znacznie mniej dwutlenku węgla niż wybudowanie klasycznego domu. Zwracają też uwagę, że dzięki ich niewielkim rozmiarom – standardowe kontenery morskie mają 2,59 m wysokości, 235 cm szerokości i 3, 6 lub 12 m długości – łatwo je ogrzać, wystarczy do tego fotowoltaika.

Teraz w promocję tego pomysłu włączył się niemiecki koncern BASF. „Co za świetny pomysł! Małe domy z upcyklingowanych kontenerów. Czy chcesz żyć w jednym z nich?” – napisali na swoim Twitterze, dołączając do wpisu wizualizację takiego „domu”.

Polakom, sądząc po komentarzach, ten pomysł się nie spodobał. Tradycyjnie już w wypadku niemieckiej firmy nie zabrakło przypomnień o tym, co robiła w czasie wojny. BASF był wtedy częścią koncernu IG Farben, który dzisiaj jest pamiętany głównie z produkcji gazu Cyklon B, którego Niemcy używali w obozach zagłady.

Źródło: Twitter Autor: WM
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij