Kraj

“Wszystko to, czego oczekuje rosyjska propaganda”. Ujawniono list, jaki Ochojska wysłała do europosłów

Dzisiaj już wiadomo, że kryzys na granicy z Białorusią był operacją białoruskich służb specjalnych. Europoseł Patryk Jaki ujawnił, że mimo tej wiedzy Janina Ochojska (PO) wysłała do innych europosłów dotyczący go raport, który napisali proimigracyjni aktywiści.

W zeszłym roku na granicy między Białorusią i Polską pojawiła się ogromna liczba imigrantów, głównie z Iraku, którzy próbowali dostać się nielegalnie na teren UE. Późniejsze śledztwa dziennikarskie wykazały, że ten kryzys nie wybuchł spontanicznie, a był efektem operacji białoruskiego wywiadu o kryptonimie Śluza, której celem była destabilizacja UE w przededniu wojny na Ukrainie. W jej ramach Białoruś sprowadzała imigrantów, którzy udawali turystów, pobierała od nich po kilkanaście tysięcy dolarów, a funkcjonariusze OSAM – specjalnej jednostki służb granicznych, która normalnie zajmuje się zwalczaniem terroryzmu – pomagali im w nielegalnym przedostaniu się przez granicę.

Ochojska od początku staje po stronie nielegalnych imigrantów i apeluje o ich wpuszczenie. Jaki ujawnił na Twitterze, że ostatnio wysłała do innych europosłów raport proimigranckiej organizacji Grupa Granica. „Nie tylko Sikorski. Posłanka PO J.Ochojska rozsyła do europosłów wszystkich państw. listy szkalujące Polskę, za rzekome szykanowanie uchodźców na granicy z Białorusią” – skomentował Jaki – „Wszystko to czego oczekuje rosyjska propaganda. PO – partia onuc (rosyjskich)”.

 

Źródło: Twitter Autor: WM
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij