Kraj

“Pożyteczny idiota Rosji”. Ostre słowa wiceministra o Radosławie Sikorskim

Wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta odniósł się do ostatniego wyskoku Radosława Sikorskiego. Nazwał go „pożytecznym idiotą Rosji”.

Mąż Ann Applebaum udzielił wywiadu Radiu Zet. Stwierdził w nim, że rząd PiSu w pierwszych dniach wojny rozważał propozycję Rosjan rozbioru Ukrainy, ale zrezygnował z niej z powodu bohaterskiego oporu Ukraińców i wsparcia zachodu dla Kijowa. Stwierdził też, że nadal uważa, że interes w wysadzeniu Nord Stream miały amerykańskie koncerny, Ukraina i Polska, a nie Rosja. Jego słowa już zostały wykorzystane przez rosyjską propagandę. „Jakie niesamowite rewelacje orędowników prawa międzynarodowego wychodzą na jaw każdego dnia” – napisała w mediach społecznościowych rzecznik rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa – “Były minister spraw zagranicznych Polski Radosław Sikorski powiedział, że Warszawa rozważała rozbiór Ukrainy na początku rosyjskiej specjalnej operacji wojskowej”.

Skandaliczne słowa Sikorskiego. Twierdzi, że rząd rozważał rozbiór Ukrainy

Kaleta odniósł się do jego słów na antenie telewizji Polsat. Stwierdził, że w temacie rozbioru Ukrainy słyszał jedynie wcześniejsze słowa Sikorskiego o tym, że Putin proponował coś takiego Tuskowi – co potwierdziła Zacharowa – ale rząd PiSu nie dostał takiej propozycji. Ostro też skrytykował samego Sikorskiego, którego nazwał „użytecznym narzędziem rosyjskiej propagandy”. „Ten facet, pożyteczny idiota Rosjan z Chobielina, powinien już dzisiaj złożyć mandat europosła. To jego kolejny wybryk, który jest wykorzystywany przez rosyjską propagandę. Ten facet z nienawiści do PiS-u i tego rządu krzywdzi Polskę na arenie międzynarodowej – powiedział – „Sikorski powinien przeprosić i odejść z Parlamentu Europejskiego, z polityki”.

Źródło: Autor:
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij