Świat

72-latek zastrzelił 10 osób, popełnił samobójstwo

72-letni mężczyzna otworzył ogień w studiu tanecznym, zabijając 10 osób. Następnie popełnił samobójstwo.

Zdarzenie miało miejsce w nocy z soboty na niedzielę, w Monterey Park na przedmieściu Los Angeles. Miasto to zamieszkują głównie Azjaci, bywa nazywane „pierwszym Chinatown na przedmieściach”. Ok. 22:22 do popularnego studia tańca Star Balroom wszedł 72-letni mężczyzna, który został później zidentyfikowany jako Huu Can Tran. W studiu trwały akurat obchody chińskiego nowego roku. Huu otworzył ogień, zabijając dziesięć osób – wszystkie ofiary były seniorami – i raniąc dziesięć kolejnych.

Ok. pół godziny później mężczyzna pojawił się w innym studiu tańca w pobliskim mieście Alhambra, które również jest zamieszkiwane głównie przez Azjatów. Tutaj jednak jego klienci dali radę wyrwać mu broń, samopowtarzalny pistolet z powiększonym magazynkiem, zanim zdążył z niego wystrzelić, a napastnik uciekł. W niedzielę w okolicy trwała policyjna obława. Ok. 13 policyjni antyterroryści znaleźli białą furgonetkę na parkingu ok. 48 km od miejsca zbrodni. Zbliżając się do niej usłyszeli pojedynczy strzał. Huu popełnił samobójstwo. Na razie nie jest jasne jaki był jego motyw.

Źródło: Stefczyk.info na podst. CNN Autor: WM
Fot. PAP/EPA/CAROLINE BREHMAN

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij