Kraj

Zagraniczne media doceniają pomoc Polski. „Kluczowa siła wspierająca Ukrainę”

Polska jest kluczowym państwem udzielającym wsparcia Ukrainie walczącej z Rosją, a zarazem siłą chroniącą Europę Zachodnią przed rosyjską inwazją, poinformowała w sobotę portugalska telewizja SIC Noticias w komentarzach po piątkowym szczycie w niemieckim Ramstein.

Władze Polski, jak odnotowała stacja, są jednym z głównych motorów międzynarodowego wsparcia dla walczącej z agresorem Ukrainy.

Pomoc udzielana przez europejskich sojuszników Ukrainie jest niewystarczająca, zaznaczyła portugalska telewizja, podkreślając, że zbyt mało dotychczas przekazały ukraińskiej armii rządy takich krajów jak Włochy, Grecja i Hiszpania.

SIC Noticias ze zrozumieniem przyjęła naciski Warszawy na Berlin w sprawie udostępnienia siłom ukraińskim czołgów Leopard, a jej zdaniem zabiegi polskiego rządu służą nie tylko obronie Ukrainy przed agresorem, ale również zapewnieniu ochrony Europie Zachodniej przed Rosją.

“Czy odmowa przekazania czołgów przez Niemcy powstrzyma Polskę przed skierowaniem Ukrainie pomocy militarnej w innej formie? Raczej nie”, oceniła lizbońska stacja, podkreślając, że wojna na Ukrainie wybiega poza granice tego kraju.

“To walka o obronę demokracji liberalnych opartych na gospodarce kapitalistycznej, która służy chronieniu Europy przed upadkiem w otchłań”, podsumowała portugalska telewizja.

Źródło: PAP Autor: Marcin Zatyka
Fot. PAP/EPA

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij