Kraj

Tragiczny pożar wieżowca w Szczecinie. Źle zaparkowane samochody utrudniły akcję strażaków

Jedna osoba zginęła w pożarze mieszkania w wieżowcu w Szczecinie, do którego doszło w nocy z soboty na niedzielę – poinformował w niedzielę rzecznik komendanta wojewódzkiego PSP mł. bryg. Tomasz Kubiak. Pięć osób zostało poszkodowanych.

Pożar wybuchł w nocy na drugim piętrze wieżowca przy ul. Lnianej, spaliło się całe mieszkanie. Strażacy ewakuowali blisko 40 osób – do ewakuacji dwóch konieczna była drabina mechaniczna.

Na skutek pożaru pięć osób zostało poszkodowanych.

“Podczas przeszukania mieszkania objętego pożarem odnaleziono jedną osobę, która poniosła śmierć” – poinformował Kubiak.

W akcji uczestniczyło pięć zastępów straży. Lokatorzy relacjonują, że musieli długo czekać na przyjazd straży pożarnej. Z kolei strażacy przekazali, że wystąpił problem z dojazdem na miejsce. Wszystko przez nieprawidłowo zaparkowane samochody, które zablokowały drogę pożarową.

Źródło: stefczyk.info/na podst.PAP/polsatnews Autor: MS/emb/ itm/
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij