Kraj

Do Polski idą roztopy. Wydano ostrzeżenia

Nad Polskę nadciąga ciepły niż. Przyniesie ze sobą roztopy.

Agnieszka Prasek z Centralnego Biura Prognoz IMGW poinformowała, że niż znad Włoch sprawi, że w niedzielę do kraju zacznie nadpływać cieplejsze powietrze. Temperatury maksymalne na sporym obszarze kraju będą wynosić od -2 do +2 stopni Celsjusza. Zachmurzenie będzie duże, z przejaśnieniami i rozpogodzeniami w części wschodniej i południowo-wschodniej kraju. Najcieplej będzie na północnym wschodzie, gdzie możliwe jest aż +4.

Ciepłe powietrze polarno-morskie sprawi, że zacznie topnieć śnieg. Gdzieniegdzie może to sprawić, że poziom wód w rzekach przekroczy stopnie alarmowe. IMGW wydała ostrzeżenie trzeciego stopnia dla zlewni Krzyny (woj. podlaskie) i drugiego stopnia dla Biebrzy, Górnej Narwi, Tanew, Lubaczówki i Huczwy. Przekroczenie stanów ostrzegawczych jest możliwe także na Bugu.

W najbliższych dniach spodziewane są także marznące opady deszczu i deszczu ze śniegiem, co jest złą wiadomością dla kierowców. Gdzieniegdzie wystąpi też mgła, która może poważnie ograniczyć widoczność na drogach.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Polsat News Autor: WM
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij