Publicystyka

Potworna manipulacja Donalda Tuska. PGNiG wyjaśnia dlaczego pizzeria musi zapłacić taki rachunek. Tusk “zapomniał” o jednym szczególe

Donald Tusk po raz kolejny w ciągu ostatnich kilku dni postanowił zaatakować rząd Prawa i Sprawiedliwości. W opublikowanym na Twitterze wideo nie dość, że brnie dalej w kuriozalną narrację o cenach benzyny na stacjach Orlenu, to wziął na cel kolejną ważną spółkę – PGNiG. W nagraniu mówił o “popularnej” gdańskiej pizzerii, która musiała zostać zamknięta po tym, jak dostała rachunek za gaz. Problem w tym, że “gigantyczny” rachunek, który otrzymała, wg PGNiG, dotyczył okresu… 2 lat! O czym już były premier  zapomniał powiedzieć.

– Popularna gdańska pizzeria New Port znika ze względu na ceny gazu, które ją dobiły. Mieli dopłacić 72 tysiące złotych – ubolewał premier, powołując się na artykuł zamieszczony na jednym z trójmiejskich portali.

Donald Tusk podał tę informację bezrefleksyjnie, nie poinformował, za jaki okres został wystawiony rachunek, a sama właścicielka, w artykule, na który powoływał się lider PO przyznawała, że spodziewała się dopłaty tylko, że niższej.

Głos w sprawie postanowiła zabrać spółka PGNiN Obrót Detaliczny, która dostarcza gaz do lokalu.

– Od rana anonimowe konta rozsiewają fejki nt gdańskiej pizzerii, która otrzymała rachunek za gaz w wys. 72 tys. zł rzekomo za 1 miesiąc. Teraz temat eksponuje Donald Tusk. A teraz fakty: rachunek, jaki otrzymała pizzeria, został wystawiony za okres… 2 LAT (od 19.01.2021) – czytamy w odpowiedzi operatora.

Donald Tusk, a także inni bezrefleksyjnie podający tę informację, najwyraźniej zapomnieli, że wysokie ceny gazu nie wzięły się z niczego. To efekt wojny, jaka ma miejsce na tuż za naszymi granicami oraz nieodpowiedzialnej polityki Unii Europejskiej, w tym mającej decydujący głos w Europie Europejskiej Partii Ludowej, którą nie tak dawno kierował nie kto inny jak Donald Tusk.

Za taki stan rzeczy odpowiada polityka między innymi politycznej mentorki Donalda Tuska Angeli Merkel, która forsowała umowy z Rosją. Także sam Donald Tusk powinien uderzyć się w piersi, jeśli chodzi o umowy gazowe, jakie z Moskwą podpisywał jego rząd. O tym wszystkim w nagraniu nie usłyszymy ani słowa, jest natomiast bezpodstawny atak na rządzących.

 

Źródło: Autor:
Fot. pf

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij