Gospodarka

Telewizja CNN zachęca do odwiedzin w Polsce. Zaskakujący powód

Telewizja CNN opublikowała na swoim portalu listę miejsc, których odwiedzenie polecają w 2023 roku. Znalazła się na niej Polska.

Pandemia wpłynęła na znaczne zahamowanie ruchu turystycznego. Obecnie większość państw zrezygnowała jednak z restrykcji covidowych, a wielu ekspertów podejrzewa, że 2023 będzie pod tym względem rekordowy. CNN przygotowała dla swoich widzów listę 23 miejsc, które ich zdaniem warto odwiedzić. Znalazły się na niej m.in. zachodnia Australia, Wilno, Fiji, Tesaloniki czy Laos.

Pierwsze miejsce na tej liście zajęła jednak Polska. Dziennikarze CNN polecają ją jednak nie ze względu na piękne zabytki i krajobrazy, nocne życie czy kuchnię – a z powodu naszej pomocy dla Ukrainy. „Moglibyśmy wymienić nowo otwarte hotele w Polsce – jak Hotel Verte, nową własność Autograph Collection w Warszawie, która otworzyła swoje złocone drzwi (to ogromny barokowy pałac) w sierpniu” – napisali – „Ale powodem, dla którego powinniście odwiedzić Polskę w 2023 nie jest szansa na nocleg w miejscu odpowiednim dla monarchów. Jest nim okazanie solidarności z państwem, które okazało solidarność z narodem ukraińskim”.

Autorzy zauważają, że Polska ma niemal 500 kilometrów granicy z Ukrainą, więc po rosyjskim ataku trafiło do nas więcej uchodźców niż gdziekolwiek indziej – co razem z zmniejszonymi przez pandemię zyskami z turystyki wywołało trudną sytuację. „Więc jeśli podoba wam się ten warszawski pałac, miejska przerwa w Krakowie, Gdańsku, Wrocławiu czy Poznaniu – oddalonych o setki mil od ukraińskiej granicy – albo ucieczka od tego wszystkiego do lasów, jezior czy gór – teraz macie szansę na to, by zrobić dobry uczynek jadąc na wakacje” – podkreślili.

Źródło: Stefczyk.info na podst. CNN Autor: WM
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij