Publicystyka

Co za pogarda dla własnych mieszkańców. Łódź “wyceniła” życie i majątek swoich obywateli na absurdalną kwotę

Miało być zabawnie i “wielkomiejsko”, a wyszło żenująco i prostacko. Urzędnicy prezydent Łodzi Hanny Zdanowskiej, opublikowali na oficjalnym profilu miasta na portalu społecznościowym grafikę, na której przedstawiono, co by było, gdyby w jedną z dzielnic aglomeracji uderzył meteoryt. Wszystko okraszono wstrętnym, uwłaczającym ludziom komentarzem.

– Co by było, gdyby pół kilometrowa asteroida uderzyła w Bałuty? Oprócz strat szacowanych ponoć na 2 złote, powstałby między innymi niemal dziesięciokilometrowy krater – czytamy na twitterowym profilu miasta, a wpis podsumowuje przygłupia emotikonka.

Nie wiemy, co siedziało w głowie osoby, którą Urząd Miasta zatrudnił do prowadzenia profili społecznościowych, mających przecież promować Łódź, ale z pewnością nie był to szacunek dla mieszkańców – ich życia i majątku. Mam tu do czynienia, powiedzmy to wprost, z bezbrzeżną głupotą połączoną z wielką pogardą. I nie, nie przyjmujemy tłumaczenia, że to przecież zwykły żart, oparty na starej internetowej “paście”.

Zresztą nie jesteśmy odosobnieni w tej opinii, bo komentarze pod twittem nie pozostawiają suchej nitki na jego autorze.

Działacz społeczny Jan Śpiewak, który od lat walczy z arogancją i butą władz Warszawy oraz mafią reprywatyzacyjną celnie zauważył, że jest to “cringe i pogarda dla własnych biedniejszych mieszkańców.”

Nie jest przecież tajemnicą, że Bałuty, szczególnie w swojej starszej części, nie należą do najbogatszych dzielnic Łodzi i zamieszkują je ludzie mniej majętni niż np. na Polesiu (w jednym z tamtejszych apartamentowców według medialnych doniesień mieszka sama prezydent), Śródmieściu czy Rudzie.

W podobnym tonie wypowiedzieli się zresztą sami łodzianie, w tym mieszkańcy Bałut.

– Bezczelny wpis. 2 zł??!?!?! A kto niby doprowadził do tego, że Bałuty są zupełnie pomijane w planach rewitalizacyjnych? Jako rodzona mieszkanka Bałut jestem szczerze oburzona tym wpisem. Bo ani on błyskotliwy, ani śmieszny! – napisała jedna z mieszkanek tej dzielnicy.

– Taki poziom umysłowy macie że napiszę wprost: Tym tweetem oznajmiacie, że tak zarządzacie miastem, że całą dzielnicę wyceniacie na 2 złote + życie waszych mieszkańców jest dla Was bez wartości (jak u Ruskich). Wstyd, ale też ciekawe podsumowanie co Wam w głowie siedzi – czytamy w kolejnym z twittów.

Inne są utrzymane w jeszcze ostrzejszym tonie, ale ze względów przyzwoitości nie będziemy ich cytować. Mieszkańcy Łodzi w dosadnych słowach piszą o autorze twitta, jak i jego pracodawczyni – prezydent Hannie Zdanowskiej. Zarzucają jej zaniedbania, lekceważenie mieszkańców i sugerują… alkoholizm, który ma przeszkadzać w sprawowaniu przez nią władzy. Nie wchodząc w to głębiej, podsumujmy całe zdarzenie twittem, który mówi wiele, o obecnej kondycji miasta.

– Nie da się ukryć że Łódź pod rządami PO i Zdanowskiej, od dawna wygląda tak jakby w nią uderzyła asteroida – napisał mieszkaniec i tym podsumujmy ten tekst.

Źródło: stefczyk.info/twitter Autor: pf
Fot. Andrzej Wiktor/ twitter

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij