Publicystyka

Co nas czeka w 2023 roku? Przerażająca przepowiednia siostry Łucji

Siostra Łucja dos Santos to osoba, której chyba żadnemu chrześcijaninowi nie trzeba przedstawiać. Papież Benedykt XVI ogłosił ją służebnicą bożą i rozpoczął jej proces beatyfikacyjny, który, jak wszytsko na to wskazuje, niedługo dobiegnie końca, a zakonnica zostanie wyniesiona na ołtarze. Jako jedna z trójki dzieci była świadkiem objawień NMP w Fatimie w 1917 roku, a w latach 20. miała doświadczyć kolejnych wizji. Wśród nich znaleźć się miały takie, które dotyczą tego co ma się wydarzyć w 2023 roku.

Już przed stu laty, siostra Łucja miała przewidzieć, że rok 2023 będzie szczególnie bolesny dla świata. Ma dojść do wojny, której uczestnikami będą m.in. Rosja i Chiny, a która kosztować ma życie “miliony ludzkich istnień”. Podczas działań wojennych użyta ma zostać “nie znana dotąd śmiercionośna broń”, co niektórzy interpretują jako broń  atomową, nieznaną jeszcze w czasie objawień, których doświadczała Łucja.

Tragedia ma dotknąć także kraje Europy – padają nazwy Holandii, Szwajcarii, Niemiec oraz północnych Włoch. Na świecie mają wystąpić klęski żywiołowe, “wybuchy wulkanów i drżąca ziemia”. Choć w przepowiedniach zakonnicy nie pada nazwa Ukrainy, dziś, ze względów oczywistych,  wszystkie oczy kierują się właśnie na to państwo i jej sąsiadów. Dla nich jednak Łucja ma optymistyczną wizję.

Według siostry Łucji, to Polska ma stać się przewodnikiem pogrążonego w chaosie świata i wyjść z tych mrocznych dni silniejsza i dawać nadzieję innym.

Choć do wszelkich przepowiedni należy podchodzić z ostrożnością należy zauważyć, że Kościół jednoznacznie ocenia postawę Łucji. Zakonnica była przyjaciółką Jana Pawła II, a jego następca Benedykt XVI rozpoczął proces wynoszenia jej na ołtarze. W 2017 roku, zakończył się pierwszy etap tego procesu – zakończono postępowanie diecezjalne, a  13 października 2022 r., jak informowała katolicka agencja Ecclesia, postulatorzy sprawy beatyfikacyjnej siostry Łucji  złożyli na ręce prefekta Dykasterii Spraw Kanonizacyjnych, kardynała Marcello Semeraro dokumentację o jej życiu, cnotach i opinii świętości.

Źródło: Autor: pf
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij