Rozrywka

Monika Strzępka zrobiła show w Radiu Zet i u Moniki Olejnik. Pomnik waginy i Pałac Kultury i Nauki jako “symbol fallusa”

Monika Strzępka, odwołana w wyniku decyzji Wojewody Mazowieckiego dyrektor Teatru Dramatycznego w Warszawie, zdecydowała się opowiedzieć o swojej dymisji w mediach. W jej ocenie usunięcie jej ze stanowiska to “zamach na kobiety”. Była dyrektor opowiedziała też o swoich przemyśleniach, m. in. dotyczących Polski, która w jej ocenie jest “krajem wysztorcowanych penisów”. 

Szersza publiczność usłyszała o sprawie powołania Moniki Strzępki na dyrektora Teatru Dramatycznego m.st Warszawy w ubiegłym tygodniu, kiedy Wojewoda Mazowiecki Konstanty Radziwiłł stwierdził nieważność zarządzenia prezydenta m. st. Warszawy w tej sprawie. Stołeczny ratusz poinformował wówczas, że złoży skargę do warszawskiego WSA na decyzję wojewody.

– Zarządzeniem prezydenta m.st. Warszawy z 2 sierpnia 2022 r., na stanowisko dyrektora Teatru Dramatycznego, na pięć sezonów artystycznych, powołana została Pani Monika Strzępka. 23 listopada 2022 r. Wojewoda Mazowiecki stwierdził nieważność Zarządzenia w sprawie powołania dyrektora Teatru Dramatycznego m.st Warszawy – napisano wówczas w komunikacie prasowym.

Więcej o tej sprawie pisaliśmy tu: Afera w Teatrze Dramatycznym w Warszawie. Wojewoda Radziwiłł stwierdził nieważność powołania dyrektor.

 

Znacznie szerszej publiczności pani Strzępka zaprezentowała się w ostatnich wystąpieniach medialnych w Radiu Zet i w “Kropce nad i” w TVN 24, gdzie opowiadała m. in. o swojej dymisji, która w jej ocenie jest “zamachem na kobiety”.

– Nie muszę mówić z jakimi problemami przemocowymi boryka się środowisko teatralne. Generalnie, jako społeczeństwo mamy ogromny problem z przemocą. Idziemy w kierunku uspołecznionej, ekologicznej instytucji kultury. Chcemy zmieniać warunki pracy, żeby było inaczej niż jest zwykle – opisywała w Radiu Zet.

– Żyjemy w kraju, w którym mamy tych penisów wysztorcowanych wszędzie bez liku, bo to są symbole fallusa. Wszystko co jest wysokie i pnie się w górę, to jest męskie – dodawała podczas rozmowy z red. B. Lubecką na antenie radia.

W TVN24 opisywała z kolei “naszą wilgotną panią”, która emanuje “życiową energią”, czyli pomnik złotej waginy, który umieszczono we foyer Teatru Dramatycznego w Warszawie.

– To jest symbol tego, że kobiety w historii stanowią minus – tłumaczyła była dyrektor.

– To jest też święta krew menstruacyjna, która daje nam życie – dodawała.

Źródło: Autor:
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij