Świat

„Kucharz Putina” chce wysłać do Parlamentu Europejskiego przesyłkę. W środku “zakrwawiony” młot

W środę Parlament Europejski uznał Rosję za kraj sponsorujący terroryzm. Tego też dnia Jewgienij Prigożyn, znany też jako „kucharz Putina”, przekazał, że do siedziby unijnej instytucji prześle „prezent”, który pokazano na nagraniu. Widać na nim młot kowalski z logiem Grupy Wagnera oraz imitacją krwi.

Nagranie z młotem opublikował na Telegramie rosyjski kanał CYBER FRONT Z. Pracownicy Prigożyna pokazują przed kamerą „prezent”, który szef Grupy Wagnera chce wysłać do Parlamentu Europejskiego.

Do etui na skrzypce zapakowano młot kowalski, sygnowany logiem Grupy Wagnera, należącej do kremlowskiego oligarchy. Na trzonku widać odcisk dłoni, wykonany czerwoną substancją, która przypomina krew.

Parlament Europejski nie odniósł się do sprawy. Nie wiadomo także, czy „kucharz Putina” rzeczywiście wyśle swój „podarunek”.

Jewgienij Prigożyn to jeden z najbliższych współpracowników prezydenta Rosji. Przez wielu nazywany jest „kucharzem Putina”, ze względu na to, że jest właścicielem firmy, która dostarcza jedzenie na Kreml. Prigożyn założył także Grupę Wagnera. Jest to grupa najemnicza, która wspomaga Rosję w wojnie w Ukrainie.

W środę w Parlamencie Europejskim przyjęto rezolucję, uznającą Rosję za państwo sponsorujące terroryzm. Za jej przyjęciem głosowało 494 europosłów. Z kolei 58 było przeciw, a 44 wstrzymało się od głosu.

Źródło: stefczyk.info/na podst.polsatnews Autor: MS
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij