Świat

Zełenski o rezolucji PE uznającej Rosję “za państwo sponsorujące terroryzm”. “Przyjmuję tę decyzję z zadowoleniem, Rosję należy izolować”

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski oświadczył w środę, że przyjmuje z zadowoleniem decyzję Parlamentu Europejskiego, który tego dnia przyjął rezolucję, uznającą Rosję za państwo sponsorujące terroryzm. Zełenski wezwał do dalszego izolowania Rosji.

“Przyjmuję z zadowoleniem decyzję Parlamentu Europejskiego o uznaniu Rosji za państwo sponsorujące terroryzm i państwo wykorzystujące środki terrorystyczne” – napisał Zełenski na serwisie Telegram.

Dodał następnie: “Rosję należy izolować na wszystkich szczeblach i pociągnąć do odpowiedzialności, aby położyć kres jej wieloletniej polityce terroryzmu na Ukrainie i na świecie”.

Rezolucja PE uznająca Rosję za państwo sponsorujące terroryzm została przyjęta 494 głosami za, przy 58 – przeciw i 44 wstrzymujących się.

Europosłowie domagają się zaprzestania przez siły rosyjskie wszelkich działań wojennych, w szczególności ataków na tereny zurbanizowane i infrastrukturę cywilną, a także wycofania przez Rosję wszystkich sił zbrojnych i sprzętu wojskowego z całego terytorium Ukrainy. Ponadto wzywają do zaprzestania przymusowych deportacji ukraińskiej ludności cywilnej i przymusowych adopcji ukraińskich dzieci, a także do uwolnienia wszystkich osób przetrzymywanych na Ukrainie.

Źródło: (PAP) Autor: ose/ mal/
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Macron nie chce izolacji Putina

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij