Kraj

Działaczka Razem tłumaczy się z krytyki Lewandowskiego. Wcześniej krytykowała działalność charytatywną piłkarza

– Wolałabym, żeby (Lewandowscy – przyp. red.) płacili progresywne podatki, z których państwo samo opłacałoby ochronę zdrowia, szkolnictwo itp. Niepotrzebne byłyby wówczas te hojne wpłaty – napisała na Twitterze Dorota Spyrka, działaczka partii Razem. Spyrka odnosiła się do ogromnej “burzy” w sieci, którą sama wywołała. Wszystko przez wpis, w którym kontestowała działalność charytatywną Lewandowskich. 

– Robert Lewandowski wpłacił 500 000 zł na Centrum Zdrowia Dziecka. Robert Lewandowski zarabia 637 262,60 zł dziennie. To 13 807 356,25 zł w ciągu miesiąca. 500 tys. to 3,6% jego miesięcznych zarobków – napisała na Twitterze Spyrka.

To właśnie do tych słów odniosły się setki Internautów, wśród których nie brakowało znanych polityków i dziennikarzy.

– A ty wpłaciłaś 0,5% swoich miesięcznych zarobków? Za chwilę takimi postami doprowadzisz do tego, że piłkarze przestaną uczestniczyć w akcjach charytatywnych. Obrzydliwe – pytał retorycznie dziennikarz sportowy Tomasz Ćwiąkała. Podobnych komentarzy było zdecydowanie najwięcej. Wśród internatów zdecydowanie przeważali tacy, którzy docenili gest polskiego piłkarza. Nie zabrakło jednak i takich osób, które zarzucały Lewandowskim działanie na pokaz.

Najlepszy polski piłkarz gra aktualnie dla FC Barcelony, gdzie rocznie zarabia 18,75 miliona euro, czyli ok. 88 milionów złotych. Swoją popularność i majątek często wykorzystuje do wspierania akcji charytatywnych. Kilka tygodni temu, wspólnie z żoną, wpłacili aż pół miliona złotych na Centrum Zdrowia Dziecka. Hojny gest doceniło CZD, które w mediach społecznościowych przekazało podziękowania małżeństwu Lewandowskich i Fundacji Positive Ways za zakup dwóch specjalistycznych aparatów do znieczulenia.

– Sprzęt o wartości 500 tys. zł do tej pory był wykorzystany przy niemal 100 zabiegach. To już kolejne wsparcie Anny i Roberta Lewandowskiego dla naszego szpitala, który razem z żoną od wielu lat wspierają IPCZD. Ania i Robert m.in. przekazali środki dla Kliniki Neurochirurgii oraz wsparli remont Oddziału Rehabilitacji. Dziękujemy Positive Ways za zorganizowanie akcji pomocy dla chorych dzieci oraz każdemu darczyńcy, który się do niej przyczynił – poinformowało CZD.

 

Źródło: Autor:
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij