Świat

97-latek zderzył się z samochodem, którym jechała 100-latka

97-letni kierowca potrącił idącą chodnikiem kobietę, po czym wjechał w trzy inne samochody. Jednym z nich podróżowała stulatka.

Zdarzenie miało miejsce w japońskiej Fukuszimie. Według policji 97-latek stracił panowanie nad kierownicą i uderzył w idącą chodnikiem kobietę, która zmarła. Następnie, próbując wrócić na jezdnię, zderzył się z trzema samochodami, które stały przed sygnalizacją świetlną. Znajdowały się w nich cztery kobiety, z których najstarsza miała 100 lat. Na szczęście ich obrażenia były niewielkie.

97-latek został aresztowany przez policję, usłyszał zarzut potrącenia ze skutkiem śmiertelnym. Na razie nie wiadomo, czy przyznał się do winy. Policja poinformowała tylko, że na skutek wypadku doznał urazu głowy.

Lokalne media informują, że w Japonii rośnie liczba wypadków drogowych spowodowanych przez starsze osoby, co ma związek ze starzeniem się japońskiego spoołeczeństwa. Rząd wzywa seniorów do tego, żeby dobrowolnie oddawali prawa jazdy jeśli nie są pewni swoich umiejętności. Osoby po 70 roku życia muszą również uczęszczać na wykłady na temat bezpiecznej jazdy gdy chcą odnowić prawo jazdy, a w niektórych wypadkach kierowcy po 75 roku życia muszą także przejść testy na demencję.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Polsat News Autor: WM
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij