Gospodarka

13. i 14. emerytury zostają. Rewaloryzacja będzie na poziomie odpowiednim do inflacji

Trzynasta i czternasta emerytura zostaną utrzymane, będzie też rewaloryzacja na poziomie odpowiednim do inflacji, czyli wysokim – zaznaczył w niedzielę prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas spotkania z wyborcami w Kędzierzynie-Koźlu.

W niedzielę, podczas spotkania w Kędzierzynie-Koźlu, Jarosław Kaczyński został zapytany, czy trzynasta i czternasta emerytura zostaną utrzymane w czasie tak wielkiej inflacji.

“Będzie trzynasta i czternasta (emerytura – red.), mamy nadzieję, że na dobrym poziomie. Będzie oczywiście też rewaloryzacja na poziomie odpowiednim do inflacji, czyli wysokim. To nie będą żadne drobne sumy, tylko w stosunku do dzisiejszych emerytur to będzie znaczny procent” – podkreślił prezes PiS.

Kaczyński dodał, że mimo polityki osłaniania polskie społeczeństwo straciło wielkość swojej siły nabywczej.

“To są głównie straty emerytów i my to jakoś nadrobimy w ciągu najbliższych 8-10 miesięcy; ta sytuacja się wyraźnie poprawi” – zaznaczył.

Źródło: PAP Autor: Agnieszka Grzelak-Michałowska
Fot. Pixabay/zdjęcie ilustracyjne

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij