Świat

W Łymanie ponownie zawisła ukraińska flaga. Prezydent Zełenski złożył ważną obietnicę

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski przekazał w najnowszym wystąpieniu, że w mieście Łyman ponownie zawisła ukraińska flaga. Tym samym potwierdził wcześniejsze doniesienia o sukcesie swojej armii. Prezydent złożył również ważną obietnicę i po raz kolejny odniósł się do fałszywych referendów.

W najnowszym, sobotnim wystąpieniu Zełenski skomentował sukcesy ukraińskiej kontrofensywy. Potwierdził wcześniejsze doniesienia o odbiciu miasta Łyman z rąk okupantów.

„Flaga ukraińska jest już w mieście Łyman w obwodzie donieckim. Tam wciąż toczą się walki, ale nie ma śladu żadnego fałszywego referendum. Dla Ukrainy jest to logiczne, ale dla wroga takich rozbieżności będzie coraz więcej” – przekazał Zełenski.

Prezydent po raz kolejny skomentował organizowane przez rosyjskie władze okupacyjne pseudoreferenda.

„Rosja urządziła farsę w Donbasie, którą chciała przedstawić jako rzekome referendum” – mówił. Dodał, że Rosjanie zastraszali miejscową ludność, a rzekomy proces głosowania odbywał się pod lufami karabinów.

Zełenski zadeklarował również, że w najbliższym czasie w Donbasie wzrośnie liczba ukraińskich flag. „W tym tygodniu w Donbasie pojawiło się więcej ukraińskich flag. Za tydzień będzie ich jeszcze więcej. Czym zatem jest fałszywe referendum?” – zapytał prezydent Zełenski.

Z kolei w niedzielę ukraiński przywódca przekazał, że Łyman został w pełni „oczyszczony” z rosyjskich wojsk. „Według stanu z godz. 12.30 (11.30 w Polsce – red.) Łyman został w pełni oczyszczony. Dziękuję naszym wojskowym” – poinformował.

Źródło: stefczyk.info/na podst.wprost Autor: MS
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij